A rendőrség korábbi tájékoztatása szerint a K&H-ügyben 273 embert - döntően Kulcsár Attila ügyfeleit - hallgattak meg tanúként. Az ügy 26 gyanúsítottját 35 bűncselekmény elkövetésével gyanúsítja a nyomozóhatóság: három személyt magánokirat-hamisítással, tizenkettőt sikkasztással, nyolcat pénzmosással, kettőt vesztegetéssel, egyet-egyet orgazdasággal, bűnpártolással és befolyással üzérkedéssel gyanúsítanak. A nyomozás során több mint 55 ezer oldalnyi irat keletkezett, és a rendőrségi eljárás 15 millió forint extra költséggel járt.
A sikkasztási tétel több mint 20 milliárd
Kulcsár Attilát, a K&H Equities egykori vezető beosztású munkatársát 20,8 milliárd forint elsikkasztásával és 10,7 milliárd forint kár okozásával gyanúsítja a rendőrség. Kulcsár az MTI-nek nyilatkozva úgy vélte, hogy a bank által visszaperelt összegek és a zár alá vételek miatt a tényleges kár értéke 6-7 milliárd forint lesz.
A HVG csütörtöki számának összefoglalója szerint vallomásaiban Kulcsár magát nincstelen eltartottként írta le, és elsősorban MSZP-s politikusokra és az ORFK gazdaságvédelmi vezérkarnak tagjaira tett terhelő vallomást. Egykori mentorát, a K&H Bank volt vezérigazgatóját, Rejtő E. Tibort viszont mentegette. A hetilap szerint nem is sikertelenül: a nyomozás ismerői ugyanis nem zárják ki, hogy a volt bankvezér ellen nem indul büntetőeljárás.
Szocialista politikusokra is terhelően vallott Kulcsár
A 20 milliárd forintos pénzmosási ügyben kulcsszereplő Kulcsár mintegy 600 oldalas vallomásában az ismert MSZP-s szál - Puch László pártpénztárnok, Baja Ferenc államtitkár, valamint a belügyminiszter férjének érintettsége -mellett, az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) szinte teljes gazdaságvédelmi vezérkarára tett terhelő vallomást. Bűncselekménynek tekintik a nyomozó hatóságok például a K&H-ügyben korábban kutakodó Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéről (PSZÁF) készült, kompromittáló tartalmú kormányzati jelentést Kulcsárékhoz állítólag kiközvetítő Bálint Tamás - Keller László volt közpénzügyi államtitkár főtanácsadója - megvesztegetését.
A HVG szerint a 2002-es kampány idején Kulcsáréktól állítólag 30 millió forintot kérő Puch László szocialista pénztárnok neve többször is visszaköszön az ex-bróker vallomásaiban. Kulcsár szerint ő volt az, aki felajánlotta az ex-brókernek, hogy a Britton "kedvező áron" privatizálhatja a Prudent Invest Rt. befektetésialap-kezelőt, cserébe Puch 20 millió forintot kért előre. "Ha lehet, még kényesebb Kulcsárék állítólagos kapcsolata Jegesy András ügyvéddel, Lamperth Mónika belügyminiszter férjével" - fogalmaz a gazdasági hetilap szerzője. Bár az érintettek nyilvánosan többször tagadták, relativizálták ezt a nexust - az ügyvéd cégtársa, Pallos Dénes korábban a Magyar Nemzetben állította például, ő akart irodát bérelni a Brittontól -, a Kulcsár-vallomás arra enged következtetni, hogy a Britton-csoportnak kimondottan a miniszter asszony miatt volt fontos az ügyvéd.
fn.hu - hvg.hu - fideszfrakcio.hu