Ami az új bizonyítékot illeti, az nem más, mint egy átutalási megbízás, ami szerint félmillió forintot kapott a Jegesy ügyvédi iroda a Brittontól. Valószínű, hogy itt emiatt valamilyen ügyvédi megbízásnak is kell lennie. Feltételezésünket, miszerint kell lennie ügyvédi megbízási szerződésnek, alátámasztja egy másik új bizonyíték is: a Fidesz-frakció birtokába került egy "megállapodás, ügyvédi megbízási szerződés megszüntetéséről, amiből azt meg lehet tudni, hogy 2002. október 1-jén született ilyen megbízás a Britton és a Jegesy ügyvédi iroda között. Természetesen ez is, nagyon sejtelmesen és sokat mondóan 2003. június 30-án megszűnt."
Nos, a belügyminiszter asszony azt állítja, hogy férje nem állt üzleti kapcsolatban a bankbotrány érintettjeivel, ám ezen bizonyítékok alapján egyértelműen lehet cáfolni ezt a kijelentést- szögezte le Demeter Ervin. Egyértelmű tehát, hogy a belügyminiszter asszony nem mond igazat.
Milyen kapcsolatban áll Lamperth Mónika belügyminiszter asszony és férje a gyanúsítottal, tette fel a kérdést 2003 július 25-én, tehát több mint két évvel ezelőtt a parlamentben Répássy Róbert. Erre érdemi válasz mind a mai napig nem érkezett. Tudni lehet, hogy Lamperth Mónika több alkalommal találkozott Kulcsár Attilával, például a képviselői klubban,
Kodela László magánlakásán, vacsora mellett, melyen a férje is részt vett.
Azzal szokott érvelni a belügyminiszter asszony, hogy hivatalos kapcsolatról van szó, hiszen a belügyminiszter és egy nagy bank önkormányzati üzletág-vezetője miért ne találkozhatnának.
- De kérdezem, én, hogy milyen hivatalos kapcsolatot intéznek ők Kodela László magánlakásán? És milyen az a hivatalos kapcsolat, amelyen a férj részvétele is szükséges.
Egy hetilap azt írja, hogy "a lehet, még kényesebb Kulcsárék állítólagos kapcsolata Jegesy András ügyvéddel, Lamperth Mónika belügyminiszter férjével. A Kulcsár-vallomás arra enged következtetni, hogy a Britton-csoportnak kimondottan a miniszter asszony miatt volt fontos az ügyvéd." Osztjuk mi is ezt a vélekedést - mondta Demeter Ervin.
A parlamentben nagyon sokszor felvetődött a kérdés. Több esetben is azt mondta Gyurcsány Ferenc, hogy ha tudomására jut, hogy meg nem engedett kapcsolatot tartott kormányának bármelyik tagja olyan személyekkel, akik a jogot megsértették, akkor cselekedni fog. Azt kérdezzük, eljött-e a cselekvés ideje Gyurcsány Ferenc szerint. Várjuk, hogy a miniszterelnök ne csak beszéljen, hanem cselekedjen is: mentse fel alkalmatlan belügyminiszterét.
fideszfrakcio.hu