fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
A hülyeség, ha fájna - 2005. augusztus 12.
2005. augusztus 12., 12:12
Egyelőre úgy fest, az időközi miniszterelnök csak a volt Tito-villából szorította ki, átmeneti kormányában azonban megtartja a K&H-botrány kapcsán - talán nem véletlenül - gyakran emlegetett Lamperth Mónikát. A miniszter asszony és a brókerbotrány számos gyanúsítottjával meglehetősen közeli viszonyba kerülő ügyvéd férje a festői szépségű Brioni-szigeteken az egykori Tito-villa helyett kénytelen-kelletlen egy közeli nyaralóban pihenik ki "áldásos" munkájuk fáradságait.

Horvát lapokból kiderül, hogy először "I am Monika Lamperth" és családja kívánt sütkérezni a néhai kommunista vezető luxusvillájában, ám ezt a tervet főnöke megfúrta. Fájdalomdíjként marad az egyidejű nyaralás és a bársonyszék. Mert Gyurcsány "még el sem gondolkodik azon, hogy a belügyminiszterét visszahívja". Utóbbi mondatot a Tito-villával nyilván forródróttal összekötött László Boglár kormányszócső sietett leszögezni, miután kiderült, hogy a gyanúsítások okán a horvát tengerpart gyönyöreitől most elzárt sikkasztási botrány számos szereplőjével került mondhatni közeli kapcsolatba Jegesy ügyvéd úr és egyes megfogalmazások szerint a Brittonnak is becses neje.
Különben is az vesse az első követ - Gyurcsány semmiképp se legyen az! - a belügyminiszterre, aki kivetnivalót lát abban, hogy Lamperth Mónika, de inkább szószólói időről időre ellentmondásba keverednek annak kapcsán, hogy hol, mikor és hányszor találkozott Kulcsár Attilával. Egyébként újabb források szerint ez Gyurcsány Ferenccel is megtörtént - háromszor is. Márpedig aki más szemében a szálkát, a sajátjában a gerendát sem... Ne is folytassuk!
Térjünk inkább vissza a lenyűgöző horvát tengerpartra, a Tito után Gyurcsány pihenését szolgáló luxusnyaralóhoz. Itt fogadta a néhai Joszip Broz 1956. november 2-3-án Nyikita Szergejevics Hruscsovot, hogy a csehszlovák, lengyel és román elvtársak után a rehabilitált "láncos kutya" is áldását adja az újabb magyarországi intervencióra. Mert akkor már Tito is úgy látta, hogy "a magyarországi események ellenforradalmi jelleget öltöttek". Javasolta is a Moszkva által kiszemelt Münnich helyett Kádár Jánost. És aztán jöttek: Kádár, Apró, Dögei... Meg a megtorlás. Akasztófa, börtön, elnyomás.
Vajon a Medgyessyvel pár éve Kubában összefutó, édesapját a forradalom néven nevezéséért néhány esztendeje megrovó Gyurcsány Ferencben a titói luxusnyaralóban felrémlik-e: mi is történt ott csaknem fél évszázada? Ha nem, akkor figyelmébe ajánljuk a kivégzett Nagy Imrével magát pertu viszonyba helyező időközi kormányfőnek - az Apró-famíliával felesége és anyósa révén teremtődött közelebbi kapcsolat miatt is -, hogy ha a forradalom 49. évfordulója ismét tegeződős kedvében találja, fontolja meg a mondatot: "Szégyelld magad, Antal!"

fideszfrakcio.hu

Kapcsolódó anyagok:
Cikk: Történelmi emlékeztető az '56-os forradalom évfordulóján
Cikk: Tudott-e Gyurcsány a Kulcsár-iratok megsemmisítéséről?
Cikk: Egy kupacban Jegesy, Kulcsár, a Britton és Erdős Ákos
Cikk: Gyurcsány Ferenc úr irányította hozzám Kulcsár Attilát
Cikk: Gyurcsányi segítségére volt szükség a brókerbotrányban?
Cikk: Gyurcsány, Gyurcsányi és Kulcsár
Cikk: Brioni emlék 1956-ból - Gyurcsány és a Tito-villa