fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Bizonyíték hiányában
2005. augusztus 13., 10:14
A tévedések és félremagyarázások elkerülése végett mindjárt az elején leszögezem: Lamperth Mónikának nem kell lemondania! Arra a kis időre már minek? Különben is, fennáll a veszélye annak, hogy rosszabbat találnak a helyére. Tudom, ez első pillantásra képtelen feltételezésnek látszik, de az MSZP annyi alkalmas emberrel rendelkezik, káderutánpótlása oly széles bázison nyugszik, hogy ezt a valószínűtlennek tetsző lehetőséget sem lehet eleve kizárni.

Inkább örüljünk annak, hogy legalább Lamperth Mónika megtalálta a helyét ebben a piszok világban, amelyben lelkiismeretlen ellenzékiek holmi egyértelmű bizonyítékok alapján rendszeresen kétes ügyekbe keverik az ő makulátlan nevét és személyét.
Lamperth Mónika korábban egyszer és mindenkorra kijelentette, hogy férje, Jegesy András soha, semmilyen üzleti kapcsolatban nem állt a Britton Kft.-vel és Kulcsár Attilával, neki erre cáfolhatatlan bizonyítéka van: maga a férje mondta neki. Az ellenkező értelmezésre okot adó szerződések, fényképfelvételek, gyanúsítotti vallomások, átutalási bizonylatok kizárólag elfogult és rosszindulatú emberek gonosz szándékú manipulációinak dokumentumai, Jegesy Andrásnak semmi köze azokhoz. Mert mit bizonyít Demeter Ervin újabb leleplezőnek vélt papírfecnije, mely szerint a Britton Kft. 2002. november 15-én félmillió forintot utalt át a Jegesy és Pallos Ügyvédi Iroda bankszámlájára? Bizonyítaná azt, hogy Jegesy András mégiscsak üzleti kapcsolatban állt a Britton Kft.-vel? Egy tisztességes jogállamban semmiképpen!

Tegye a szívére a kezét, tisztelt olvasó, és vallja meg őszintén, ön nem szokott félmilliós átutalásokat kapni ismeretlen személyektől vagy cégektől? Nem? Nem baj, ám ha mégis kapna véletlenül, abból nem következnék, hogy üzleti kapcsolatban áll velük. Egyébként pedig a cégtárs, Pallos Dénes kötött szerződést a Britton Kft.-vel, de erről soha egy árva szót sem szólt Jegesynek, talán még az onnan befolyt pénzekről sem számolt be neki, nyilván nem akarta jelentéktelen dolgokkal zaklatni. Sőt, még az is megeshet, hogy Jegesy András Pallos Dénessel sem állt üzleti kapcsolatban, egyáltalán nem is ismerte, s a neve is oly véletlen folytán került a cégtáblára, mint Török Zsolt diplomája az internetre. Ez lényegesen hihetőbb és életszerűbb változat, mint az, hogy Jegesynek bármilyen szinten köze lett volna Kulcsár Attilához.

Mindenesetre László Boglár kormányszóvivő jól megadta Demeternek. Megmondta a kormányszóvivő, hogy "Demeter Ervin eddigi hivatkozásai mind hiteltelennek bizonyultak, olyanoknak, amelyek távol állnak a valóságtól". Hozzátehetjük: ebben az egész Pannonplast-, K&H-, bróker-, Kulcsár-ügyben eddig csak hiteltelen állítások, dokumentumok hangzottak el, kerültek napvilágra, kaptak nyilvánosságot, főleg azok ilyenek, amelyek baloldali politikai tényezők érintettségére utalnak. Nem véletlen, hogy mindmáig csak Szász Károlyt, a PSZÁF egykori elnökét hurcolták és büntették meg, aki kötelességteljesítésre hivatkozva rossz színben tüntette fel a honi gazdasági élet néhány "velejéig korrekt" szereplőjét.
Szerencsére Gyurcsány miniszterelnök úr megőrzi józanságát, s ilyen jelentéktelen, lapos, gyermeteg feltételezések alapján "még csak el sem gondolkodik azon, hogy a belügyminiszterét visszahívja". Mint tudjuk, Gyurcsány politikai, gazdasági válságok, természeti kataklizmák esetén sem szokott elgondolkodni, egy nyomorult bankbizonylat végképp nem fogja kizökkenteni fensőbbséges önelégültségéből. (Különben már magát is rég visszahívta volna.)

Lamperth Mónika a helyén, Jegesy András biztonságban, Gyurcsány Ferenc a helyzet magaslatán van. Az ő szempontjukból az a síbolt húszmilliárd forint sincs rossz helyen.

Forrás: Ugró Miklós, Magyar Nemzet, 2005. augusztus 13.