Így kilépett medréből a városnál lévő Szejke patak is. A közeli völgyben van egy kisebb tó, amely vízgyűjőnek is szolgál, a völgyet egy földgát zárja el. Olyan sok eső esett azonban - mondta Komoróczy -, hogy a víz a gát tetején átfolyt, majd estefelé a gát át is szakadt, körülbelül négyméteres rés keletkezett rajta.
A víz tehát állandóan folyt, elöntve Székelyudvarhely Szombatfalva nevű negyedét. Szemtanúk szerint a víz másfél-két méteres volt, másutt nyakig ért, így egyeseket el is sodort. Ezért sem lehet tudni pontosan, hogy mi lett az elsodort emberekkel. A szóvivő megerősítette a román hírforrások nem hivatalos értesülését, miszerint legalább tíz ember vesztette életét, vagy tűnt el Székelyudvarhelyen és környékén.
Hajnali három óra tájban a városháza "válságtörzse" azonban már döntött a sürgősen megteendő biztonsági intézkedésekről, amikor látták, hogy Szombatfalván egyre emelkedik a vízszint. A tűzoltóság, a hadsereg és a csendőrség segítségével elkezdték a városrészben lakók kiköltöztetését, elhelyezését a város iskoláinak épületében.
A szóvivó szerint a város illetékesei attól féltek, hogy a katasztrófa még nagyobb méreteket ölt. Ha ugyanis az említett földgát teljesen átszakadt volna, a városban 3-4 méteresre is emelkedhetett volna a víz szintje.
Más helyi források az MTI-nek elmondták: reggelig csak egy halálos áldozatról volt tudomásuk, mégpedig a környéken lévő Hodgya településről. Székelyudvarhely megközelíthetetlen Bikafalva és Szejke felől, mert az ott haladó utat elöntötte a víz.
A nagyobb károk egyébként nem Székelyudvarhelyen, hanem inkább a környező falvakban keletkeztek - mondták az említett források, amelyek azt is tudni vélték, hogy az éjszaka folyamán e városban tizenhat embert látott el a sűrgősségi szolgálat, de egyiknek sem volt súlyos az állapota. Inkább pánikba esett vagy zúzódásokat szenvedett emberekről volt szó.
MTI - fideszfrakcio.hu