Ágoston esetében ez év április 26-án rendeltek el vizsgálati fogságot, hivatali visszaélés vádjával. Nemes egy hónappal később került vizsgálati fogságba.
Az ügyvédnőt - aki a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) megbízásából a "magyarverések" kárvallottjainak jogi képviseletét látta el - azzal a gyanúval helyezték előzetes letartóztatásba, hogy 1997-ben jegyzőként szerződést kötött a Subiro nevű vállalattal központi garázs építésére, amely máig nem készült el, noha az önkormányzat közel 1,6 millió dinárt (mintegy ötmillió forint) költött rá. Jogi képviselője szerint a gyanúsítás alaptalan, mivel a Subiro vállalat elismerte tartozását, peren kívüli megegyezés született, és folyamatban van a kárrendezés.
Ágoston Gabriella súlyos beteg volt, öt hónapi előzetes letartóztatásának nagy részét a belgrádi központi börtön kórházában töltötte. Férje a strasbourgi emberi jogi bírósághoz fordult. Kasza József, a Vajdasági Magyar Szövetség elnöke több ízben követelte jogtalan őrizetbe vételének érvénytelenítését, illetve a Közép-európai Emberi Jogi Bizottság komáromi nyitott fórumához fordult ügyükben.
A Magyar Szó kedden három magyarellenes incidensről számol be. Hétfőn hajnalban ismeretlenek sötétszürke festékkel lemázolták a javarészt magyarok lakta kelet-vajdasági Magyarittabé kétnyelvű helynévtáblájának magyar feliratát.
Pénteken egy szabadkai szakközépiskola udvarán két szerb fiú minden ok nélkül megpofozott három magyar fiút. A rendőrségen a szerb fiú nem titkolta, hogy azért verte meg a magyar diákokat, mert magyarok. Szintén pénteken ököllel bezúzták az említett iskola egyik alagsori tantermének ablakát, miközben a benn levők magyar felmenőit szidták.
MTI - fideszafrakcio.hu