Annemie Neyts különösen azt rótta fel Barrosónak, hogy szerinte passzívan reagált arra, amikor a május végén, illetve június elején a franciák és a hollandok elutasították az EU-alkotmányt. Azért is bírálta a portugál politikust, amiért az EU 2007-2013 közötti keretköltségvetésének vitájában nem lép fel kezdeményezőként, hanem mindent a soros brit EU-elnökség kezében hagy.
61 éves Neyts asszonyt szombaton, Pozsonyban választották meg az európai liberális pártok szervezetének elnökévé az adott pártszövetséghez tartozó 47 párt küldöttei. Ez a pártszövetség 89 képviselővel a harmadik legnagyobb frakciót adja az Európai Parlamentben.
A frakció vezetője, a brit Graham Watson az Európai Parlament (EP) strasbourgi ülésén mondott hétfői felszólalásában arra kérte az Európai Bizottságot, hogy az EP-vel közösen dolgozzák ki az EU prioritásait, megakadályozva, hogy a tagállamok saját nemzeti szempontjai legyenek a döntőek.
"Európa pang, alkotmányát kudarc érte, költségvetése holtpontra jutott, gazdasága stagnál" - vonta meg a mérleget Brüsszelben is közzétett beszédében Watson, ilyen körülmények között még fontosabbnak nevezve az Európai Parlament és az Európai Bizottság szoros együttműködését. Egyben ő is kezdeményező, vezető szerepre buzdította a bizottságot, hiszen szerinte ez a testület számít "a törvények őrének, az európai integráció motorjának".
MTI - fideszfrakcio.hu