Tegnap Kőbánya egyik MSZP-s alpolgármesterét és az MSZP - frakció vezetőjét, Kaszab Csabát az Ügyészségi Nyomozóhivatal vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetéssel gyanúsította meg, majd kihallgatták, és az irodájában jelentős mennyiségű iratot foglaltak le. Hiller István a ma az egyik televíziós műsorban azt nyilatkozta, hogy Kaszab Csaba ügye nem pártügy, hanem az önkormányzat és az egyén ügye, és nem kapott semmilyen tájékoztatást. Weeber Tibor - a kőbányai Fidesz elnöke - elmondta, hogy Hiller István többször kapott levelet a kőbányai szocialistáktól. A leveleket végső kétségbeesésükben ezek a tagok több helyre is eljutatták, köztük a helyi Fideszhez is. A politikus idézett a levelekből, amelyekből kiderült, hogy a pártelnök figyelmét már korábban felhívták a helyi tagbotrányra, a helyben gyanúba keveredett szocialistákra, és támogatását kérték a helyzet normalizálására. Kiemelte, mindössze annyi történt, hogy akik szót emeltek az ügyben, azokat helyben ellehetetlenítették. Az egyik mai lapból kiderül, hogy a helyi szocialisták "Tiszta Kőbányáért" mozgalma segítségért fordult Gyurcsány Ferenchez is, de hiába. A miniszterelnök azt válaszolta, hogy helyben oldják meg az ügyet.
"A kőbányai embereknek már elegük van abból, hogyha a kerület a sajtóérdeklődés középpontjába kerül, akkor az esetek meghatározó többségében csak botrányokról van szó" - jelentette ki György István. A politikus szerint 1995-ig Kőbánya a béke szigete volt. Ekkor a helyi szocialisták közül egy vállalkozói kör átvette a teljes politikai és gazdasági hatalmat a kerületet érintő döntésekben. Elmondta, hogy a Kőbányai MSZP 12 alapszervezet-vezetőinek állítása szerint a hatalmat fiktív és gyorsan beléptetett tagok segítségével megerősítették, így már egyenes út vezetett a politikai hatalom megszerzéséhez. Kiemelte, hogy a helyi szocialisták azt is állították, hogy Kőbányán úgy lehetett munkát kapni, hogy az adott cég a dolgozóit beléptette az MSZP helyi szervezetébe. A kőbányai szocialisták Hiller István pártelnöknek, és Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek jelezték a problémákat. A politikus - aki 12 évig volt Kőbánya polgármestere - hangsúlyozta, hogy "a fantomtagság és a gyanús ügyek szorosan összefüggenek".
A helyi Fideszhez, és a különböző médiumokhoz eljuttatott dokumentumokból kiderül, hogy a helyi MSZP 12 alapszervezetének nevében azok vezetői Lamperth Mónikát, Simon Gábort, az etikai bizottság elnökét, Arató Gergelyt, és Csicsay Claudius Iván országgyűlési képviselőket, valamint Hiller István pártelnököt is értesítették, kérve hathatós közreműködésüket a viszonyok rendezésében. Ennek ellenére semmilyen intézkedés nem történt, a kezdeményezőket helyben ellehetetlenítették. A fideszes politikus emlékeztetett, hogy a kerületben a tagbotrányon kívül is számos gyanús ügy köthető a helyi vezetéshez. Megemlítette, hogy az önkormányzat extra jutalmat akart megszavaztatni magának, miközben az Állami Számvevőszék vizsgálata szerint 493 millió forint kár érte a kerületet, a számlavezető bank váltása körül is jogszabálysértés történt, a K&H Medicina Egészségpénztár ügyében is nyomozás folyik, és a kőbányai vezetést a K&H botrány is érintette. György István szerint elég volt a botrányokból - pártállásra való tekintet nélkül - mindenkinek az az érdeke, hogy normális közélet alakuljon ki a kerületben. "12 éves polgármesteri múlttal a hátam mögött (...) arra kérem Hiller István pártelnököt, hogy tegyen végre valamit, hogy Kőbánya a továbbiakban ne a botrányoktól legyen hangos" - tette hozzá.
Kép és szöveg: T.Z. - Fidesz Webszerkesztőség
fideszfrakcio.hu