fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Szocialista "kiskirály" Csepelen?
2005. október 4., 16:48
Hatalmas lakossági felháborodást váltott ki az elmúlt napokban egy budapesti busz útvonalának elterelése - értesült a gondola. A helyiek ráadásul azt állítják: az egyik környékbeli utcába költözött szocialista önkormányzati képviselőt zavarta a busz zaja; ő lobbizott a sokak számára létfontosságú útvonal eltereléséért.

Egy lakossági kérelem alapján döntött egyhangúlag a Csepeli Képviselőtestület egy fővárosi busz útvonalának megváltoztatásáról. Időközben kiderült, a lakosok nem is tudtak arról a bizonyos kérelemről, mely alapján képviselőik meghozták a döntést. A hír felkavarta az indulatokat: néhány nap alatt több mint nyolcszázan írták alá tiltakozó beadványukat, melyet Németh Szilárd képviselőnek, a csepeli Fidesz-MKDSZ frakcióvezetőjének juttattak el.

Átvert lakosok és képviselők


A frakcióvezető a gondola megkeresésére elmondta, önálló képviselői indítványban kérte a Csepeli Önkormányzatnál a busz eredeti útvonalának helyreállítását. Úgy vélte, nem alakulhatott volna ki ez a helyzet, ha lakosság véleményét az átalakítás előtt tisztességesen, személyesen megkérdezik. Az pedig egyenesen felháborító, hogy a szakbizottságot és a csepeli képviselőtestületet félretájékoztatták, amely ezután adta áldását a lakosság érdekeivel ellentétes döntésre - hangoztatta, rámutatva: a csepeli önkormányzati képviselők ugyanis annak tudatában hozták meg döntésüket tavaly decemberben, hogy a lakosság szeretné a változtatást, sőt, egyenesen ők kérik. Németh a gondolának elismerte, hogy rossz minőségű az az útszakasz, melyen a 71-es busz közlekedik, ami valóban zavaró körülmény lehet, de úgy vélte: ez nem lehet magyarázat a busz útvonalának elterelésére. Leszögezte azt is, hogy igazolni nem tudják, hogy Gulyás Gábor szocialista képviselő lobbizott az ügyben, de beszédesnek nevezte a lakosság egyöntetű véleményét, mely szerint a politikus akarata volt az útvonal-változtatás.

Se SZTK, se piac


Kovács Sándorné, a tiltakozók egyike az aláírások átadásakor arra hívta fel a figyelmet, hogy senki nem kérdezte meg a véleményüket. A Csepel újságból értesültek, mi fog történni. Később megdöbbenve tapasztalta, hogy festéküzlete elé tervezik az egyik új megállót, pontosan oda, ahol jelenleg az áruátadás folyik. Erről se szólt senki, a buszmegállót kiépítő munkásoktól tudta meg, mi készül a bolt bejárata előtt.

"Éppen az önkormányzat nyomására kellett öt évvel ezelőtt a jelenlegi helyre költöznünk, most meg itt is ellehetetlenítik a munkánkat. Fizetjük a rengeteg adót az önkormányzatnak meg mindenkinek, és közben semmibe veszik az embert"- panaszolja. Deák Ferencné, szerint nemcsak értelmetlen, de balesetveszélyes is a busz elterelése. A nyugdíjasokat érinti leginkább hátrányosan, akik mennének a piacra, és az Áruház téri rendelőintézetbe. Rosszabb lett az átszállási lehetőség a kerület többi buszjáratára is - sorolja. 18 éve lakom itt a Kolozsvári utcában, a 71-es nem egy sűrű járat, nem értem miért és kiket zavart volna ez ennyire. Egy másik nyugdíjas hölgy is úgy tudja: az egyik csepeli önkormányzati képviselő költözött a Kolozsvári utcába, neki nem tetszett, hogy a háza előtt jár a 71-es busz, ő lobbizott a járat eltereléséért. A legfontosabb az, hogy elérhető legyen az itt lakó öregeknek, betegeknek az SZTK, és ez most meg fog szűnni. Egy harmadik, szintén nyugdíjas lakó elmondta: 15 évvel ezelőtt változtatták meg a busz útvonalát, mert az akkori útvonal - ami megegyezik a most tervezettel - rossz volt. Amikor értesültünk a döntésről, levelet írtunk Tóth Mihály csepeli polgármesternek, amit személyesen adtunk át a titkárságán. Válaszra sem méltattak bennünket.

Hatástanulmány: hol van most?


A gondola érdeklődésére Gulyás Gábor szocialista képviselő leszögezte: két esztendővel ezelőtt költözött a Kolozsvári utcába, ha akarta volna, már korábban megváltoztatja az útirányt. Hangulatkeltésnek és hazugságnak nevezte az ellene felhozott vádakat. Mint fogalmazott, tiszta a lelkiismerete, hiszen a döntést egy komoly hatástanulmány alapján hozta a képviselőcsoport. A lap kérdésére, mely szerint meg lehet-e tekinteni az ominózus dokumentumot, úgy válaszolt: nincsen birtokában egy darab sem. A gondola a fideszes képviselőknél is érdeklődött a hatástanulmány után, de ők még nem is hallottak arról, hogy lett volna ilyen. A döntést - magyarázták - egy, a csepeli újságban meghirdetett közvéleménykutatás alapján - jóhiszeműen - hozták meg.


* * *


A gondola értesülésüi szerint a fideszes képviselők a szociális és egészségügyi bizottság előtt már megpróbálták napirendre venni az ügyet, de a szocialista többség elutasította, arra hivatkozva, hogy nem erre a bizottságra tartozik az ügy. Ábel Attila kerületi fideszes politikus arra hívta fel a figyelmet, hogy a ma délután 3 órakor kezdődő képviselői testület napirendje esetében próbálják meg ugyanezt. Aláhúzta: nem sok esélyt lát a sikerre...

Forrás: gondola.hu
fideszfrakcio.hu