A Csepeli Önkormányzat Fidesz-MKDSZ Frakciója tiltakozik Észak-Csepel 80 hektáros földterületének privatizációja miatt. A privatizáció már a döntés napján több ezer millió forintosos kárt okozott Csepel lakosságának. A képviselő-testületi döntés ráadásul a demokrácia szabályait súlyosan megsértve, botrányos körülmények között történt: a képviselőknek gyakorlatilag nem adtak lehetőséget a pályázat, a pályázók és a körülmények, dokumentumok megismerésére.
Észak-Csepel elherdálása semmi más célt nem szolgál, mint Csepel katasztrofális költségvetési hiányának betömését. A hiány elérte a 3,5 milliárd forintot, amely gyakorlatilag csődhelyzetet jelent. A Csepeli Önkormányzat vezetését, MSZP Frakcióját az október 4-i képviselő-testületi ülésen ezért kizárólag az érdekelte, hogy december 15-ig pénzhez jusson. Ezért még azt is visszautasították, hogy az egyik pályázó egy új értékesítési pályázaton több milliárd forinttal megemelje a vételárat!
A sietség másik oka az ÁFA: 2006-tól ugyanis 5%-kal csökkenni fog a forgalmi adó mértéke. Ez azt jelenti: a most elfogadott 11.370.140.550 forintos eladási árból idén még mintegy 2,7 milliárd forint folyik be a szintén katasztrofális helyzetben álló állami költségvetésbe.
Mindent elárul erről az MSZP Frakció egyik tagjának a képviselőtestület ülésén elejtett megjegyzése. A képviselő Észak-Csepel eladását a Budapest Airport privatizációjához hasonlította. Ebben egyetértünk: ez a privatizáció is azt jelenti, hogy a költségvetés helyzete miatt a kormányzó párt bármit, a legértékesebb köztulajdont is hajlandó potom áron eladni. Még akkor is, ha ezzel sokezer millió forintos kárt okoz az országnak - ebben az esetben Budapest XXI. kerületének. Orosz Ferenc MSZP-s alpolgármester a testületi ülésen még azt is elismerte, hogy ha Demszky Gábor budapesti és Tóth Mihály csepeli polgármesterek betartották volna korábbi választási ígéreteiket - megépül a Csepeli Gerincút, utakat újítanak fel, megvalósul a csatornázás, és megépülnek a sokszor megígért dunai hidak - akkor ma százmilliárd forintért sem adna túl a területen.
A csepeli Fidesz-MKDSZ Frakció tiltakozik a több milliárd forintos kárt okozó privatizáció ellen. Követlejük, hogy a képviselőtestület október 4-i döntését semmisítse meg!
Németh Szilárd
országgyűlési képviselő
a csepeli Fidesz-MKDSZ Frakció vezetője