A törvényt még áprilisban hirdette ki Jeb Bush kormányzó, az elnök öccse a nagyhatalmú amerikai nemzeti fegyverszövetség (National Rifle Association - NRA), a fegyverviselés "alapvető amerikai jogának" védelmezője támogatásával. A kormányzó szerint a törvény a "józan észen" alapul, és általa nem veszélyesebb, hanem biztonságosabb lesz Florida. Marion Hammer, az NRA volt helyi elnöke úgy vélekedett, hogy "az áldozatok oldalán áll", akiknek meg kell tudniuk védeni magukat mindennemű agresszióval szemben. Ugyanakkor a törvényt ellenző Brady-kampány nevű csoport ellentámadásba indult, hogy a reklám minden eszközével figyelmeztesse a turistákat a Floridában rájuk leselkedő veszélyre. Már a múlt hét végén megjelentek fizetett hirdetések amerikai és brit lapokban "Kerüljenek minden vitát" címmel, majd hamarosan az európai, mindenekelőtt francia és német média következik, de hasonló kampányt terveznek Japánban is.
A csoport, amely nevét Jim Bradyről, Ronald Reagan egykori szóvivőjéről kapta, aki 1981-ben súlyosan megsebesült az elnök elleni merényletben, felhívja a külföldi látogatók figyelmét arra, hogy bármelyik "ideges vagy rémült helyi lakos használhatja fegyverét, ha veszélyben érzi magát". "Ha nézeteltérése van a közlekedésben, maradjon a kocsiban úgy, hogy a keze látható legyen. Ha valaki dühösnek látszik Önnel szemben, őrizze meg nyugodtságát, ne kiabáljon és ne tegyen fenyegető mozdulatokat" - olvasható azokon a röplapokon, amelyeket floridai repülőtereken, Miamiben és Orlandóban, valamint autópályákon osztogatnak. "Szégyelljék magukat" - jelentette ki az akciót kommentálva Jeb Bush. Ugyancsak nem örülnek a kampánynak a helyi idegenforgalmi szervek. "A csoportnak politikai szándékai vannak" - jelentette ki Bud Nocera, a Visit Florida ügynökség vezetője, aki szerint a kampányt "a félelemre alapozzák", de nem lesz negatív hatása az államba látogató turisták áradatára. 2004-ben 80 millióan keresték fel a napfényes déli államot, egy átlagos napon egymillió turista tartózkodik Floridában.
Peter Hamm, a Brady-kampány szóvivője szerint tudniuk kell a turistáknak, hogy mire vigyázzanak, ha nem akarnak Floridában a potenciális erőszak áldozataivá válni. Hamm emlékeztetett arra, hogy egyetlen amerikai állam sem vezetett még be hasonló törvényt és nem érti, hogy miért nem akarják ezt nyíltan a látogatók tudomására hozni. A szóvivő szerint komolyan fennáll annak a veszélye, hogy a társadalom legagresszívabb elemei "túlreagálják" az állítólagos veszélyeket.
MTI - fideszfrakcio.hu