fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Gyengén érvel az SZDSZ korrupciós ügyben
2002. szeptember 27., 20:11
Ha a tenderbontáskor már el lehetne dönteni, ki a győztes, akkor nem lenne szükség a bizottságra és a bírálat csak a legkedvezőbb árajánlat elfogadását jelentené - hívta fel a figyelmet Katona Kálmán, a fővárosi önkormányzat korrupciógyanús közbeszerzési eljárásaival kapcsolatban pénteken az MTI-nek nyilatkozva.

A Fidesz-MDF-MKDSZ fővárosi választási listájának vezetője Bőhm András péntek délelőtti sajtótájékoztatóján elhangzottakra reagált.
A fővárosi SZDSZ-frakcióvezető szerint ugyanis a Fidesz által kifogásolt közbeszerzési eljárások eredményei a pályázatok anyagának nyilvánosságra hozatalát követően, tehát még az eredmény kihirdetése előtt józan ésszel kiszámíthatók voltak, így cáfolhatók a korrupcióra utaló kijelentések.
A szabad demokrata politikus tájékoztatóján bemutatott anyagból az derült ki, hogy az útfelújítási munkákra pályázók ajánlatainak többségét még áprilisban beadták és fel is bontották, így - mint mondta - már akkor egyértelmű lehetett mindenki számára: melyik pályázat a legjobb, legolcsóbb.
Véleménye szerint ezek után nem lehetett nehéz a nyertes vállalkozók listáját előre összeállítani.
Az ügy előzménye, hogy Katona Kálmán, a Fidesz fővárosi listavezetője nemrég nyilvánosságra hozott egy korábban közjegyzőnél letétbe helyezett dokumentumot, melyből álláspontja szerint az derül ki, hogy a fővárosban még az eredményhirdetés előtt eldőlt, mely vállalkozások nyerik el a kiírt közbeszerzési pályázatokat.
Katona Kálmán szerint Bőhm András érvei a bíráló bizottság semmibe vételét jelzik. A fideszes politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy a pályázatok elbírálásánál sokszor éppen nem a legolcsóbb ajánlat, hanem a munka minősége, a műszaki tartalom a meghatározó.
Elmondta azt is, frakciója azért kérte a főváros rendkívüli közgyűlésén az ügy napirendre vételét, hogy az egész kérdéskört tisztázni tudják.
Álláspontja szerint az ügy kezelésének demokratikus módja az lett volna, ha a főpolgármester válaszol kérdésükre, majd a testület eldönti, szükség van-e a vizsgálóbizottságra.
- Ha nem lenne az ügy mögött valóságtartalom, nyilván nem hárították volna el - fogalmazott.
Az üggyel kapcsolatban arról is szólt: el tudja képzelni, hogy a cégek a kiíróval összhangban megegyezhettek.
Jelezte: a munkák "darabolása" arra utal, hogy ki akarták szolgálni a beruházások elvégzésére vállalkozó cégeket.
MTI - fidesz.hu