Joseph Ratzinger bíboros teológiai és filozófiai munkássága a teológia nemzetközi összefüggésében témával könyvkiállítás nyílott a főpap műveiből. A kiállítás bemutatja a II. világháború utáni Ratzinger teológiai köteteinek legjelentősebb részét. Ezt a rendezvényt a Kollégium létesítése Kolozsvárott 1581-ben - Antonio Possevino a kolozsvári kollégiumban című kötet bemutatása követte. Antonio Possevino neves jezsuita tudós, hittérítő és nevelő volt.
Az egyetem Akadémiai Tanácsának javaslatára, Andrei Marga, Szamosközi István és Gyémánt László professzorok ajánlása alapján a tudományegyetem szenátusa díszdoktori címet adományozott Joseph Ratzinger bíborosnak nemzetközi súlyú és jelentőségű teológiai és filozófiai munkásságáért, valamint a keresztény szellemi értékek és a zsidó-keresztény hagyományok kinyilvánításáért.
Az erre vonatkozó határozatot az év első felében levélben hozták a bíboros tudomására, akit időközben - április 19-én - XVI. Benedek néven pápává választottak. A szentatya július 26-án, a Romániában akkreditált apostoli nunciuson keresztül tudatta, hogy elfogadja a Ratzinger professzor és bíboros munkásságáért megítélt megtisztelő címet.
A díszdoktori címet Jean Claude Périsset érsek és apostoli nuncius vette át. Az ünnepségen Andrei Marga, a BBTE Akadémiai Tanácsának elnöke laudációjában Joseph Ratzinger tudományos munkásságát méltatta. Kiemelte, hogy a kitüntetett gazdag teológiai és filozófiai életművével hozzájárult a civilizált világ keresztény értékeinek és a zsidó-keresztény hagyományoknak érvényesüléséhez korunkban.
Laudációt mondott Marton József, a BBTE római katolikus teológia fakultásának dékánja és Virgil Bercea, a görög katolikus teológia dékánja is.
MTI - fideszfrakcio.hu