A királyhelmeci nappali tagozat harminckilenc diákja számára pár nappal ezelőtt még úgy tűnt, hogy Komáromban, vagy a helyi levelezői tagozaton folytathatják csak tovább a tanulmányaikat. Albert Sándor, az egyetem rektora a Hídlapnak elmondta, hogy a kihelyezett tagozat megnyitásakor a diákok tudomására hozták, hogy esetleges gondok esetén bezárhat a nappali képzés. "Az oktatás megszüntetésének okai csak részben anyagi jellegűek.
A képzés eddig az általános iskolában, vagy a város üléstermében folyt, ahol sem a műszaki, sem pedig a szakmai feltételek nem voltak biztosítva az oktatás számára" - panaszolta lapunknak Albert Sándor, az egyetem rektora, majd hozzátette: az alacsony létszám és az anyaegyetem ötszáz kilométeres távolsága is hozzájárult döntésükhöz. Mára azonban megváltozott a helyzet: kedden délután, az egyetem vezetői meghallgatták a diákok, valamint Nagy Dezső királyhelmeci polgármester véleményét, és sikerült kompromisszumot kötni: a város ígéretet tett arra, hogy a közeljövőben rendezi a kialakult helyzetet, így továbbra is megmaradhat a nappali képzés. A rektor véleménye szerint a legfőbb problémát az oktatási célokra szánt épületek felett rendelkező Királyhelmeci Kereskedelmi Akadémia Kft. és az üzemeltetést vállaló Lorántffy Zsuzsanna Polgári Társulás tagjai közötti rendezetlen viszony okozza. Nagy Dezső, a város polgármestere ragaszkodik a kihelyezett képzéshez, ezért a helyi önkormányzat a működtetés anyagi vonzatát is átvállalná: a fent említett ingatlant valószínűleg 1,9 millió koronáért, azaz 11,9 millió forintért megvásárolják a kft.-től, és a továbbiakban a tanárok utaztatásának költségeibe is besegítenek.
A Selye János Egyetem, a Szlovákiában érvényes normatív rendszer miatt (amelynek értelmében az oktatási intézmények a diákok létszáma után kapják a támogatást) anyagi gondokkal küzd, melynek köszönhetően több tanárnak is ideiglenesen felfüggesztették a szerződését.
Forrás: Hídlap