Platzeck szerint nem szabad jóváhagyni jelenlegi formájában az uniós szolgáltatási irányelvet, amely szavai szerint "az európai szociális modell alapjait rázná meg". A német szociáldemokraták támogatni kívánják a Német és az Európai Szakszervezeti Szövetség február közepére tervezett, "a szociális dömpinget" ellenző berlini és strasbourgi megmozdulását. Platzeck szerint amennyiben érvényesülne a származási ország elve, azaz például a közép- és kelet-európai szolgáltatók a hazájukban érvényes szabályozások alapján végeznének munkát Németországban, "verseny indulna meg a legalacsonyabb bér-, szociális és környezetvédelmi normákért, mindez egyenlőtlen versenyfeltételeket eredményezne", aláásná a nemzeti munkaügyi és bértarifa megállapodásokat is.
Platzeck javasolta, hogy az egészségügyet, a beteggondozást teljesen zárják el a külföldi munkaerő elől. Német jelentés szerint Persson is "túlságosan neoliberálisnak" minősítette az EU terveit jelenlegi formájukban. Svédország eddig nyitottnak mutatkozott az EU-elképzelésekkel szemben.
Franz Müntefering német munkaügyi miniszter a napokban közölte, hogy Németország újabb három évre meghosszabbítja a munkaerő szabad áramlásának korlátozását. Németországnak erre az Európai Unió 2004-es bővítése után elvben hét évig joga van. A munkaügyi minisztérium szóvivője szerint nem a magas munkanélküliségi szinttel küzdő német munkapiac elzárásáról van szó, a külföldiek munkavállalási törekvéseit irányítani akarják, korlátok között kívánják tartani.
MTI - fideszfrakcio.hu