Kupper András elmondta, hogy a közgyűlés csütörtöki ülésére interpellációt nyújtanak be ez ügyben. Ebben egyebek közt választ várnak Demszky Gábortól arra, hogy a BKV vezetése jogsértő módon miért távolíttatta el a főpolgármestert bíráló plakátokat a tömegközlekedési járművek megállóiban lévő hirdetőhelyekről. Közölte: vizsgálóbizottságot azért nem kezdeményeznek ez ügyben, mivel a városvezetés 16 év alatt egyet sem engedett létrehozni.
Kupper András hangsúlyozta: a vállalkozók felé igen rossz üzenete van ennek a lépésnek, amikor érvényes szerződéseket egyszerűen fel lehet rúgni. A politikus szerint a BKV intézkedése, a plakátok leszedetése az 1960-as éveket, a kemény cenzúra korát idézi. Szelényi Iván és Konrád György egyik könyvéből idézve elmondta, hogy az 1970-es évek közepétől már nem volt szükség cenzúrára, mivel az apparátus mozgatói, a megbízható elvtársak maguktól is tudták mit kell tenniük.
A Budapest Riport Kft. plakátjainak eltávolítása kapcsán a frakcióvezető különös érdekességként említette, hogy a BKV vezetése beavatkozott a cégtől független Peron Kft. életébe. A hirdetési felületekkel ugyanis nem a BKV, hanem ez a magán cég rendelkezik. Hozzátette: tévedett a BKV vezetése akkor is, amikor arra hivatkozott, hogy az rt. üzleti érdekeit sértik a tulajdonost bíráló plakátok. Hangsúlyozta: a BKV-nak nem Demszky Gábor a tulajdonosa, hanem a fővárosi önkormányzat.
A főpolgármestertől választ várnak arra is, hogy mit tesz az alkotmányos rend helyreállítására, a felelősök elmarasztalására. Kupper András megjegyezte, szerintük ma "Demszky Gábor városában alapvető állampolgári és alkotmányos jogokat sértenek meg".
MTI - fideszfrakcio.hu
Cikk: | A metróban kísért a cenzúra szelleme |