Már az Európai Bizottság sem ezért állította hazánkat a szőnyeg szélére, s a londoni Economic Intelligence Unit sem ezért nevesített bennünket a kelet-közép-európai régió legkockázatosabb országaként. Hogy is gondolhattuk? Veres Jánosnak megsúgták, hogy az S and P azért választotta a fenyítés eszközét, mert fel akarta hívni a figyelmet a kampányban elhangzó "felelőtlen gazdasági ígéretek veszélyére".
És okosan tette. Mert van egyrészről a négy éve felelőssége teljes tudatában beszélő és cselekvő kormányzat, és van annak rút ellenzéke, amely viszont itthon és külföldön, ébren és álmában egyaránt felelőtlen. Hiába a sok jó szó és hasznos cselekedet, ha Orbán Viktor mindent tönkretesz. Verbálisan eladósítja, a tönk szélére juttatja az országot.
Veres János nem logikai úton jutott erre a következtetésre. Nem. Ezt megsúgták neki, amikor - elmondása szerint - két nappal a jelentés közzététele előtt(!) felhívta a Standard and Poor's-t.
Most tekintsenek el attól a ténytől, hogy a magyar pénzügyminiszter semmilyen idegen nyelven nem tud megszólalni. Tegyünk úgy, mintha tudna. És képzeljük magunk elé azt a beszélgetést, amely során Veres azt tudakolja a Standard and Poor's képviselőjétől, hogy a két nap múlva napvilágot látó jelentésük miért fogja rossz színben feltüntetni Magyarországot. S a válaszoló Orbán országjáró ígéreteit sorolja.
A dübörgő, kirobbanóan sikeres, mindenki által irigyelt magyar gazdaságot a felelőtlen Orbán Viktor jövőképe miatt agyonvágják.
Mit tehet ilyen esetben egy felelős kormány?
Elmegy felelős ellenzékbe.
Borókai Gábor; Heti Válasz
hetivalasz.hu - fideszfrakcio.hu