Hétköznapi történet, hogy valakit felhív egy ismerőse. Amikor két ember beszél mobiltelefonon, akkor a készülékek mindig a két, egymással kapcsolatban álló telefon számát jelzik ki. Megszokott dolog az is, hogy ilyenkor a hívónál a hívott, a hívottnál a hívó telefonszámát írja ki a készülék. Szakértők szerint normális esetben technikailag teljességgel kizárt, hogy a hívott fél kijelzőjén a hívó száma helyett egy harmadik telefonszám jelenjen meg. Amikor azonban a Demokrácia Központ egy munkatársát 2002. október 16-án délelőtt 11 óra 6 perckor egy ismerőse felhívta, egy számára ismeretlen telefonszámot jelzett ki a készülék.
A hívott legnagyobb döbbenetére a személyes beszélgetésbe kívülről bekapcsolódó harmadik készülék egy Svájcban és a Karib-szigeteken bejegyzett, titokzatos, GSM-szolgáltatással és szervizeléssel foglalkozó off-shore cég technikai munkatársáé.
A titokzatos számot visszahívva beszélni is lehetett az illetékes illetővel, aki feltett kérdéseinkre csak hebegett-habogott. Az tehát biztos, hogy senki nem lopta el tőle a készülékét, és az is teljesen egyértelmű, hogy a magánbeszélgetésbe harmadikként az ő készülékén keresztül kapcsolódtak be. Ismételt megkeresésre az illetékes illető mindent tagadott, és a szocialista politikai "kultúrából" ismert szokás szerint azonnal megvádolta a másik felet, mondván, hogy arra a rövid időre a Demokrácia Központ munkatársának ismerőse az ő telefonját használta. Ám arra a kérdésre már nem tudott válaszolni, hogy miként tehette volna ezt, amikor a Demokrácia Központ munkatársának ismerőse nem is hallott erről a cégről, és ott egyébként sem járhatott, mivel távol volt Budapesttől. Erre ismét csak hebegni-habogni tudott.
Nem lenne meglepő, ha ez a külföldről működtetett cég csak valamely hazai, vagy a szocialista hálózati ügyfélkörbe tartozó, az áprilisi választások alkalmával is rendkívüli érdeklődést és aktivitást mutató külföldi titkosszolgálati tevékenységet folytató cég fedővállalkozása volna. (Emlékezetes, hogy a Fidesz politikusainak az előző szocialista kormány idején történt megfigyelése esetében is többek között egy titkosszolgálati fedővállalkozás, a Pint Point Kft. játszott fontos szerepet. Vagy az is lehet, hogy a hajdani gondolatrendőrségként működő szocialista titkosszolgálat valamely piacosított szereplőjével van dolgunk?)
Bízzunk benne, hogy a kínos technikai malőr kapcsán napvilágra került ügy nem marad örök talány. Az is lehetséges persze, hogy a szocialista politikai rendőrség egykori szigorúan titkos tisztje, a jelenlegi országos főkapitánnyá avanzsált Salgó László nem mutat majd érdeklődést az ügy kivizsgálása iránt. Ők most úgyis ártatlan, kétgyermekes családanyák zaklatásával és törvénytelen őrizetbe vételével, megalázásával, meztelen motozásával és szabálytalan szavazólapok nyomtatásával vannak elfoglalva. (Lásd kapcsolódó anyagunkat.) Mit tehetünk ehhez hozzá? A döbbenet csendjén túljutva legfeljebb csak az egykori Kontoll Csoport besúgókhoz és provokátorokhoz írt dalszövegének egy rövid idézetét. Kedves besúgók és provokátorok, "a magunk módján mi is figyeltetünk, aki előttetek áll, aki mellettetek áll, aki mögöttetek áll, az a mi emberünk".
Történik mindez 2002. október 16-án, Magyarország fővárosában, Budapesten. Az ügy kapcsán felmerülő további részletekről a későbbiekben is beszámolunk.
fidesz.hu