fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Lehallgatásgyanú?
2002. október 22., 18:15
Múlt héten arról számoltunk be, bizonyos jelek arra utalnak, hogy talán lehallgatják a Demokrácia Központ egyik munkatársát. Ennek kapcsán hétfőn féloldalas, félrevezető című cikket jelentetett meg a Népszava. Írásunkban elemezzük a szerző néhány állítását.

Már a Népszava címadásáról a régi vicc jut eszünkbe. A jereváni rádió híreiről. Igaz-e, hogy Moszkvában Mercedeseket osztogatnak? Alapjában igaz, bár nem Moszkvában, hanem Leningrádban, nem Mercedeseket, hanem Moszkvicsokat, és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak.
Amint kapcsolódó anyagunkban részletesen olvasható, a következő történt. Amikor 2002. október 16-án délelőtt 11 óra 6 perckor a Demokrácia Központ egy munkatársát ismerőse felhívta, egy számára ismeretlen telefonszámot jelzett ki a készülék.
A Népszavában nyilatkozó GSM-szolgáltatási szakértők azt állítják, hogy a lehallgatásgyanús esetnek nincs valós szakmai alapja. Szerintük a hívott fél készülékének szoftverhibája lehet az oka. Ennek ellentmond az a tény, hogy a készüléknek sem azelőtt, sem azóta nem volt szoftverhibája.
A Népszava GSM-szakértőinek figyelmébe ajánlunk még néhány, korábban a napisajtóban is ismertetett szempontot, mielőtt a fidesz.hu oldalain bemutatott esetről azt állítják, hogy semmiképpen sem történhetett meg. 1. Emlékezetes, Lendvai Ildikónak a Friderikusz Sándor hangpostáján hagyott üzenete napvilágot látott, s így ország-világ megtudhatta, hogy maga Lendvai Ildikó mellett egy bizonyos "Péter" is a médiasztárt támogatja a tévéelnöki posztért vívott küzdelemben. 2. Ma már egy telefonból néhány perc alatt kinyerhetők a SIM-kártyája feltöréséhez szükséges adatok. 3. Egy számítástechnikai eszközből, amilyen a mobiltelefon, úgy is lehet információkat kinyerni, ha áramfogyasztását és elektromágneses kisugárzását vizsgálják.
Nem világos, honnan tudja a szerző, hogy a szerinte nem lehallgatott telefon épp egy nyolcjegyű számot jelzett ki, holott erre vonatkozó információ cikkünkben nem szerepelt.
A Demokrácia Központ említett beszélgetését esetlegesen figyelő harmadik fél telefonszámával kapcsolatban továbbra is igen érdekesnek tűnik - és gyanút ébreszt az emberben -, hogy véletlenül sem egy műköröm-felhelyezőé, egy suszteré, egy szemfelszedőé vagy egy hentesé, hanem egy GSM-szolgáltatással és szervízeléssel foglalkozó cég technikai munkatársáé. Pedig ma több millió mobiltelefont tartanak nyilván Magyarországon.
A napilapban az is olvasható, hogy "van lehetőség a mobiltelefonok lehallgatására, ám az csak a szolgáltatón keresztül, törvényileg szabályozott módon történhet, de ennek nincsenek kísérő «jelenségei», tehát ilyen esetben sehol, semmilyen idegen szám nem jelenik meg, valamint nem «harmadik» készülék segítségével hajtható végre". Ez aztán végképp nem bizonyít semmit sem, hiszen ha elfogadjuk az érveket, akkor csak annyit tudunk meg, hogy ha megtörtént a lehallgatás, akkor az nem a szocialista vezetésű Belügyminisztérium hivatalos beleegyezésével és hivatalos utasítására, hanem biztosan nem törvényes keretek között zajlott.
Egy valamire pedig különösen szeretnénk felhívni a Népszava figyelmét. A fidesz.hu és a Demokrácia Központ egyetért azzal a személlyel, aki megkereste a Népszavát, a Demokrácia Központot, és telefonon a Fidesz sajtóosztályát. Ez pedig az, hogy a kft. neve ne kerüljön nyilvánosságra. Eddig senki nem írta le. Ezért tölthet el mindenkit ámulattal, hogy egy, a Népszava szerint "meg nem történt" lehallgatás kapcsán valaki magára ismert. A reklamáló olyannyira titkolta az általa képviselt cég nevét, hogy sosem mondta el: kit, mit is képvisel valójában, s miért gondolja, hogy képviseltje "érintett" az ügyben. Különös azonban, hogy egy olyan vállalattól telefonált - jobban mondva: a fogadó készüléken egy olyan cég telefonszáma jelent meg -, amely fegyverkereskedelemmel is foglalkozik. Nem tudható tehát, hogy miért jelentkezett ő. A "szőke nős" vicceket sem veszi magára minden szőke nő. A Népszava szakértőinek és egy általunk nem ismert cég nevében nyilatkozó személynek viszont azt ajánljuk: akinek nem inge, ne vegye magára.
Mindez nem a Mátrix című filmben történik, nem valóságshowban, hanem Budapesten, öt hónappal a szocialista politikai rendőrség egykori szigorúan titkos tisztje által vezetett kormány megalakulása után, 2002 októberében, a 21. század elején.

fidesz.hu

Kapcsolódó anyagok:
Cikk: Hatalomgyakorlás szocialista módra
Cikk: Lehallgatják a Demokrácia Központ munkatársát?