A tárca az eddigi gyakorlat szerint azt, hogy milyen egyenleggel zárt a büdzsé az adott hónapban, a következő hónap ötödik-hetedik napján hozta nyilvánosságra, rá körülbelül tíz napra pedig tájékoztatót tartottak, ahol a részletes számok mellett közzétették a következő hónapra vonatkozó prognózist.
A márciusi szaldóról tehát április 5-7-e között kellene képet kapnunk, az áprilisi előrejelzést pedig elvileg április 15-18-a között kellene megismernünk. Úgy tűnik azonban, a szakminisztérium szakítani igyekszik az eddigi gyakorlattal, hiszen a márciusi egyenleg április 10-én, az áprilisi prognózis pedig április 25-én lesz nyilvános a Pénzügyminisztérium költségvetési publikációs naptárára szerint.
A jelenség azért figyelemre méltó - mutat rá a Világgazdaság -, mert márciusra - a februári aggasztóan magasra, közel 300 milliárd forintra sikeredett hiány után - megint számottevő, 260 milliárdos deficitet tervez a PM. A tényleges hiány azonban csak április 10-én, a parlamenti választások első fordulójának másnapján derül ki, amikor vélhetően nem ez kapja a legnagyobb figyelmet.
A tárca a gazdasági lap kérdésére azt válaszolta: ugyan 5-én meg szoktak lenni a végleges számok, de még biztosabban 6-án vagy 7-én állnak rendelkezésre az adatok. Hozzátették azonban, hogy mivel április 7. pénteki nap, ezért péntek délután öt órakor nem adnak ki közleményt. (Tavaly már volt példa péntek délután öt órakor kiadott gyorstájékoztatóra.)
Arra a felvetésre, hogy az áprilisi prognózissal miért csak április 25-én, azaz a választások második fordulója utáni második napon állnak elő, a tárca úgy reagált: a 16-ával kezdődő hét "húsvéttal terhelt", és a kampány, a voksolás miatt a szakmai közönség nem figyelne az ekkor tartandó tájékoztatóra.
Világgazdaság - mno.hu - fidesz.hu