Lamperth Mónika belügyminiszter és Kontrát Károly fideszes képviselő, a belügyi tárca volt politikai államtitkára között Berkecz Mária, a Millenáris Kht. volt igazgatójának őrizetbe vétele kapcsán alakult ki polémia.
Kontrát rámutatott: rendőri túlkapások, megaláztatás, és "az ötvenes évekre emlékeztető" eljárás folyt az ügyben.
Kontrát Károly hangsúlyozta: Berkecz Máriát női mivoltában is megalázták. A képviselő arra volt kíváncsi, hasonló eljárásban volt-e része Magda Marinkónak, Tasnádi Péternek vagy Ambrus Attilának.
Lamperth Mónika belügyminiszter szerint ugyanakkor a kérdés nem "a nőről, hanem az őrizetesről szól". Ahogyan elmondta: Berkecz Máriával szemben egy hatályos, mindenkire érvényes belügyminisztériumi rendelet szerint jártak el. Lamperth állította: a jogszabály alapján az őrizetest át kell vizsgálni, de jogsérelem esetén lehetőség van vizsgálat indítására.
Kontrát Károly emlékeztetett arra, hogy az ügyészség törvénytelennek ítélte az őrizetbe vételt. Megkérdezte: indult-e vizsgálat az eljárás ügyében.
Lamperth Mónika szavai szerint a képviselő olyanokat is állított, amit a miniszter válaszában nem mondott. Jelezte azt is: vizsgálat várható az ügyben.
Dorkota Lajos (Fidesz) a Dunaferr-cégcsoport privatizációjával kapcsolatos aggodalmait fogalmazta meg. Mint mondta, a kabinet támogatja a cég magánosítását. A képviselőnek tudomása van egy olyan szakértői felmérésről, amelynek alapján a privatizációval három-négyezer ember munkahelye szűnhet meg.
Burány Sándor, a pénzügyi tárca politikai államtitkára szerint kritikus állapotú a Dunaferr gazdálkodása. Ezzel kapcsolatban bejelentette: a cég esetében szükségessé vált egy stabilizációs fejlesztési program kidolgozása.
MTI - fidesz.hu