A kereskedők hektikus hétkezdetről számoltak be, a kora reggeli órákban 261,50 forint körül jegyezett euró folyamatosan erősödött. Szakemberek szerint a forint gyengülése nincs összefüggésben a monetáris tanács mai kamatdöntő ülésével, illetve azzal, hogy piaci szereplők esetleg egy kamatemelést próbálnának erőltetni. A zloty gyengülése hat negatívan a régió valutáira.
A dollárral kora reggel 213,50 forint körül kereskedtek, kilenc óra tájban pedig már 215,80/90 forinton állt a kurzus, szemben a pénteki 212,60/80 forinttal. A forintpiacon az overnight és a tomnext kamat továbbra is az 5 százalékos jegybanki overnight betéti kamat szintjén maradt. A hosszabb lejáratokon és az állampapírpiacon egyelőre kivárásról számoltak be a kereskedők.
Ma kamatdöntés: nem várható változás
Kamatdöntő ülést tart ma a Monetáris Tanács, amelyen az elemzői várakozások szerint nem változtat a jelenlegi 6,0 százalékos alapkamaton. A Reuters felmérésében résztvevő szakértők jövőre vonatkozó várakozásai azonban már változásra utalnak, minden bizonnyal a feltörekvő és a kelet-közép-európai valutákat gyengítő folyamatok miatt. Amíg az elmúlt hónapokban többségben voltak azok, akik szerint az MNB következő kamatlépése egy újabb csökkentés lesz, a márciusi felmérés már azt mutatja, hogy erre az évre az átlag nem vár kamatmérséklést. Az elmúlt 12 hónapban a Monetáris Tanács kilencszer mérsékelte a kamatot: januárban 50 bázisponttal 9,0 százalékra, februárban 75 bázisponttal 8,25 százalékra, márciusban 50 bázisponttal 7,75 százalékra, majd áprilisban, májusban, júniusban és júliusban egyaránt 25 bázisponttal 6,75 százalékra, augusztusban 50 bázispont 6,25 százalékra, szeptemberben pedig 25 bázisponttal, így alakult ki a jelenlegi 6,0 százalék
MNO - fidesz.hu