"A társaság vezetése március 21-n döntött arról, hogy leállítja a csirkefeldolgozó gépsorát, mert minden egyes eladott csirkehús kilóján 40-50 forintot vesztett" - mondta.
Zoltán Péter szerint a madárinfluenzáról terjedő hírek miatt az elmúlt öt hétben mintegy 20 százalékkal esett vissza a csirkehús fogyasztása, 15 százalékkal csökkentek az árak.
A 400 dolgozó csoportos leépítését időközben bejelentették a helyi munkaügyi központnak is, ám közülük néhányan munkát találhatnak maguknak a cégcsoport orosházi és mezőkovácsházi üzemeiben, ha vállaljál az utazást - tette hozzá.
A csirke-feldolgozó gépsoron hetente 150 ezer baromfit vágtak le, s azért csak a döntést követő egy hónap múlva áll le feldolgozás, mert a már leszerződött szárnyasokat levágják.
A kommunikációs vezető elmondta, hogy a békéscsabai gyárban mindazonáltal nem szűnik meg a munka, mert a víziszárnyas vonalon 400 ember továbbra is dolgozok majd.
A leállításra váró berendezéseket nem szállítják el Békéscsabáról, azokat újra elindítják, ha a piac ezt lehetővé teszi.
Zoltán Péter elmondta, hogy a Carnex-csoport 2004-ben vette meg a békéscsabai üzemet, s azóta mintegy 60 millió forint állami bértámogatást kapott.
A békéscsabai üzem időközben sikerrel pályázott a megyei területfejlesztési tanácshoz is, ahonnan 94 millió forint vissza nem térítendő forrást nyert egy szennyvízberuházáshoz.
A társaság azonban nem tudta biztosítani a fejlesztéshez szükséges 200 millió forint sajátrészt, ezért elállt a szerződés megkötésétől.
MTI - fidesz.hu