Püski Sándorné, aki több mint hat évtizeden át a kiadói munkában is társa volt Püski Sándornak, vasárnap reggel halt meg. Püski Sándorné Zoltán Ilonának a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje kitüntetést adományozták 2001-ben a magyar kultúra terjesztése, a szellemi javak megőrződése és továbbadása érdekében végzett több évtizedes kiemelkedő munkája elismeréseként.
Püski Sándor februárban ünnepelte 95. születésnapját. A jogi diplomát 1935-ben szerezte meg, de rövid ügyvédi irodai gyakorlat után elhatározta, hogy a jogászkodás helyett könyvkiadással fog foglalkozni. Elképzelésében, terveiben támogatta őt felesége, Zoltán Ilona is, akit 1935-ben vett nőül.
1938-ban a Szerb utcában kicsiny könyvesboltot nyitottak, majd 1939-ben megalakították a Magyar Élet Könyvkiadót. 1939 és 1944 között Püskiék kiadója 130 könyvet jelentetett meg, köztük olyan népi írók, falukutatók, gondolkodók, történészek munkáit, mint Veres Péter, Féja Géza, Erdélyi József, Kodolányi János, Erdei Ferenc, Darvas József és László Gyula.
A második világháború után egy ideig még működhetett a magánkézben lévő kiadó, de 1950-ben államosították azt, s boltjukat is becsukatták. Püski Sándort 1962-ben államellenes összeesküvéssel vádolták meg, letartóztatták, s csak az 1963-as amnesztiával kiszabadult. Feleségével 1970-ben kivándorolt Amerikába.
Könyvkereskedést nyitott New Yorkban, majd 1975-ben létrehozta a Püski Kiadót is, amely sorra adta ki a magyar irodalom és tudomány remekeit. Kultúrmissziót is folytatott, kiállításokat, filmvetítéseket, előadásokat szervezett, számtalan magyar művészt, írót, tudóst látott vendégül.
Több mint 20 év sikeres működés után Püskiék 1989-ben hazatértek Magyarországra és Budapesten megalakították a Krisztina körúton máig működő kiadót és könyvesboltot. Utóbbit irodalmi és szellemi műhelyként tartják számon a magyarországi, illetve a határon túli írók, költők, művészek.
MTI - fidesz.hu