Magyarország nagy bajban van, a magyar költségvetés a csőd szélén áll. Ezt bizonyítja a külföldi elemzők és az Európai Unió fokozódó aggodalma a magyar pénzügyi helyzet miatt, de bizonyítékot szolgáltat maga a Pénzügyminisztérium is azzal, hogy pótköltségvetési tervezetet készít elő nyárra.
A minisztérium június végére 1500 milliárd forintos költségvetési hiánnyal kalkulál, ennek megfelelően az év hátralévő részére válságintézkedések bevezetését tervezik az Európai Unió és a pénzügyi piacok megnyugtatására. A PM forgatókönyve és a pótköltségvetési tervezet rövid időn belül 300 forintos euró-árfolyammal, növekvő inflációval számol, egységesen 20 százalékos áfát vezetnének be, megemelve a kedvezményes adó-kulcsokat. Állami vagyonértékesítésből rövid távú és gyors bevételt terveznek, többek között a Szerencsejáték Zrt. többségi állami tulajdonrészének eladását.
A TB-hiány csökkentése érdekében az év második felében emelnék a gyógyszerek árát, és ezer forintos receptfelírási és vizitdíjat vezetnének be. Mindez azt jelenti, hogy a Pénzügyminisztériumban lényegében elismerik, hogy Magyarország pénzügyi válsághelyzetben van.
Magyarországnak olyan kormányra van szüksége, amelyet nem terhelik az előd hibái, és képes arra, hogy a pénzügyi válsághelyzetet szakértő és megnyugtató módon, az emberek terheinek növekedése nélkül kezelje. Ezért van szükség arra, hogy a választások második fordulójában az emberek minél nagyobb arányban a Fidesz jelöltjeire szavazzanak.
Budapest, 2006. április 13.
Szijjártó Péter,
a Fidesz szóvivője