Az ellenzéki pártok támogatta megmozdulás célja, hogy 25-30 százalékos béremelést kényszerítsenek ki, de nem tagadják: magatartásuk a kórházprivatizáció megakadályozását is célozza. A kormány eleve elzárkózik a tárgyalásoktól, mondván, hogy nem ő az egészségügyiek munkáltatója.
A múlt héten egy pozsonyi bíróság előbb betiltásként, majd korlátozásként interpretált döntés hozott és a járóbetegek ellátására kötelezte a "sztrájkfészeknek" minősülő pozsonyi egyetemi klinika személyzetét, akiknek példáját országszerte eddig közel húsz nagy kórház követte.
A húsvéti ünnepek előtt a sztrájkolók jelezték, hogy kedden eldöntik: hogyan tovább? A döntés értelmében a sztrájk folytatódik, annál is inkább, mert értelmezésük szerint a bíróság ideiglenes intézkedése végrehajthatatlan, mivel azt hat egészségügyi szakszervezetnek címezték, márpedig tudnivaló, hogy a szakszervezeteket nem lehet kötelezni a járóbetegek ellátására, mert a szakszervezetek nem részesei, nem is végrehajtói a betegellátásnak, hiszen az a szakszervezeti tagok, orvosok és ápolók feladatkörének része.
Mivel a kormány nem hajlandó velük tárgyalni, a sztrájkolók kedden úgy döntöttek, hogy ha a kormány szerdán sem lesz hajlandó érdemben foglalkozni a gondjaikkal, akkor a parlament elé vonulnak, ahol annak reményében tartanak nagygyűlést, hogy a törvényhozás nagyobb megértéssel viszonyul majd a gondjaikhoz.
MTI - fidesz.hu