A kurzus célja a helyi politikusi szerepvállaláshoz szükséges elméleti és gyakorlati ismeretek átadása - közölte Horváth Csaba.
Ismertetése szerint a 96 órás kurzus résztvevőinek az egyetem oktatói és neves közéleti személyiségek tartanak előadásokat az önkormányzatok, részönkormányzatok működéséről, a közigazgatási rendszerről, s egyebek mellett az államháztartásról is.
Hozzátette: az elméleti tananyag gyakorlati felkészítéssel egészül ki: a programalkotás, a politikai- és személyiségmarketing, a kommunikáció és a viselkedéskultúra tudnivalóit igyekeznek továbbadni a politikusoknak, illetve politikus-jelölteknek.
A legfeljebb hatvan személyes tanfolyam résztvevői július közepén vizsgát tehetnek, képesítésükről hivatalos papírt kapnak.
A szervezők politikai hovatartozástól függetlenül elsősorban az önkormányzati területeken dolgozókra, települési, megyei képviselőkre, polgármesterekre, a helyi választásokon indulni kívánó jelöltekre, kisebbségek, társadalmi szervek tagjainak jelentkezésére számítanak, de nem zárkóznak el szimpla érdeklődők felvételétől sem.
Horváth Csaba elmondta: a képzés ötletét az adta, hogy a mai parlamenti pártokhoz, önkormányzatokhoz kötődő személyek jelentős része autodidakta módon vált politikussá, vannak azonban olyan ismeretek, melyek megszerzéséhez célszerű a szervezett oktatáson való részvétel.
Különösen igaz ez azon helyi vezetőkre, akiknek pozícióját az önkormányzati törvény nem köti végzettséghez. Közülük sokan például nem is érettségizettek - mutatott rá Horváth Csaba.
MTI - fidesz.hu