Az önkormányzat három - két hazai és egy holland - befektetővel tárgyal, s jó esély van rá, hogy valamelyikükkel két hónapon belül sikerül megállapodni - tette hozzá Szabó István.
Információja szerint a jövendő befektetőnek folytatnia kell a fürdő fejlesztését, és annak második ütemeként újabb szabadtéri és fedett medencét, éttermet kell építenie, valamint látványelemekkel kell bővíteni a létesítményt.
A befektetőtől a fürdő építésre felvett 850 millió forintos hitel átvállalását is várja az önkormányzat. A tartozás tőketörlesztésének első részlete ebben a hónapban vált esedékessé, a 40 millió forintot az önkormányzat kiegyenlítette - mondta el Szabó István.
A polgármester szerint amennyiben megszületik a befektetővel a megállapodás, az önkormányzat 400-500 millió forintos befektetéssel egy 3 milliárd forint értékű vagyonhoz jut.
A termál- és gyógyfürdőt a Széchenyi-terv pályázatán nyert 560 millió forintos támogatásból és az önkormányzat saját forrásából kezdték el építeni.
A beruházás megvalósítása a tervek szerint 1,3 milliárd forintba került volna.
Mivel azonban 1000 négyzetméterrel nagyobb lett a tervezettnél a hasznos alapterület, valamint szauna is épült a létesítményhez, továbbá meg kellett valósítani több, az eredeti tervben nem szereplő beruházást - egyebek között új kutat kellett fúrni, meg kellett oldani a felszíni vizek elvezetését - a fürdő 2,3 milliárd forintból valósult meg.
Emiatt hitelfelvételre kényszerült az önkormányzat, amelynek költségvetési főösszege az idén 1,9 milliárd forint.
Ahhoz, hogy a fürdő üzemeltetése a hiteltörlesztés ellenére is nyereséges legyen, a jelenlegi évi 250 ezer látogató helyett félmillió vendégre lenne szükség. A látogatók számának növelése viszont szükségessé teszi az új befektetések megvalósítását - tette hozzá Szabó István.
A polgármester hangsúlyozta: az önkormányzat nem eladni akarja a fürdőt, csupán befektetőt keres a fejlesztés folytatására.
A régi fürdőhöz épített, kibővített Agárdi Termál és Gyógyfürdőt tavaly májusban avatták fel. A 6800 négyzetméteres létesítményben összesen 900 négyzetméternyi vízfelület - egy külső és négy belső termálvizes medence, valamint számos gyógy-, wellnes-és rekreációs szolgáltatás várja a vendégeket.
Tavaly az államtól az önkormányzat tulajdonába került a fürdő teljes, mintegy 9 hektáros területe.
MTI - fidesz.hu