fidesz.hu főoldal
Hírek
Interjú
Publicisztika
Európai Unió
Mondatok
Tízszázalékos eredményt vár az Magyar Koalíció Pártja
2006. május 29., 19:47
A voksok tíz százalékának megszerzése esetén a Magyar Koalíció Pártjának jó esélye van arra, hogy kormányon maradjon az országgyűlési választásokat követően - állítja Farkas Iván, az MKP Nyitra megyei és parlamenti képviselője.

Farkas Iván szerint a Felvidék magyarok lakta részeinek fejlesztését csak a magyar párt vállalja magára. A politikus úgy véli, hogy a 2007 és 2013 között az országba áramló uniós források segítségével maximálisan ki lehetne használni a környékben rejlő lehetőségeket, megépülhetne Párkány és Esztergom között a teherforgalmi Duna-híd, és a magyar párt jó eséllyel lobbizhatna azért, hogy az észak-déli autópálya Párkányt érintve haladjon tovább Esztergomon keresztül Magyarország felé.

- Sokan az országgyűlési választások főpróbájának tartották a tavaly novemberi megyei önkormányzati választásokat. Akkor a Nyitra Megyei Közgyűlésben az MKP kisebbségbe szorult, milyen tanulságot lehet ebből leszűrni?

- A megyei választáson sokan voltunk, de nem elegen és kisebbségbe szorultunk. Azóta rendkívül negatív folyamatok játszódtak le. Említhetném a megyei hivatal átszervezését, amelynek egyértelműen az volt a célja, hogy szakmai rátermettségüktől függetlenül eltávolítsák a magyar ajkú alkalmazottakat. A transzformációt követően a hivatal működésképtelen. Hiányzik a kommunikáció a megyei hivatal egyes szervei között - az elnök, a képviselő-testület, a szakmai bizottságok, a tanács és a hivatal között. Ennek eredményeként a mai napig nem tudták tető alá hozni a költségvetést. Bár a pénzügyi bizottságunkban - ahol alelnök vagyok - már márciusban elfogadtuk, a kommunikáció hiánya miatt a testület csak a keretszámokig jutott el. Olyan döntés született, hogy a szakbizottságokban az egész költségvetést újra át kell rágni. Nyilván módosítani akarnak egyet s mást és félő, hogy a térségünket érintő fontos tételek e módosítás kapcsán esetleg kikerülnek belőle. A büdzsé végérvényesen a következő testületi ülésen kerülne jóváhagyásra.
A beruházásokhoz szükséges pénzleosztás hiányának az lett a következménye, hogy a párkányi gimnázium tetőterének beépítésén dolgozó kivitelező cég megszakította a munkálatokat. Emellett a jelenlegi áldatlan állapot a térségünket érintő többi beruházásra is negatív hatással lesz, ennek a régió, az itt élő emberek látják majd kárát.
A megyei választásból le kell vonni a tanulságot! Az embereknek azon kell lenni, hogy ne ismétlődjön meg az, ami tavaly ősszel történt. Csak akkor tudunk segíteni, ha kormányon maradunk. Ehhez viszont el kell menni szavazni! Még egyszer hangsúlyozom az MKP-n kívül senki nem vállalja fel a régió problémáit! Nem a politikusok személyes érdekeiről, hanem a régiónkról van szó. 2007-2013 között közel 500 milliárd korona uniós támogatás fog vándorolni az országba. Nyilván mindnyájan azt szeretnénk, hogy ebből egy szelet az itt élő emberek boldogulását javítsa.

- Milyen eredményre számít az MKP, van-e esély arra, hogy a párt továbbra is kormányon maradjon?

- Tíz százalék felett minden egyes tizedszázalékkal meg lennénk elégedve. Valójában ez azt eredményezhetné, hogy az MKP kormányon maradna. Nem szakadna meg a folytonosság, folytathatnánk ott, ahol abbahagytuk a munkát. Vannak dolgok, amelyeket ebben a választási ciklusban nem sikerült megvalósítani. Ilyen például a kisebbségek jogállásáról, valamint a kisebbségi kultúráról szóló törvény, vagy a kollektív bűnösségből eredő anyagi vagy morális kárpótlás.
A párkányi régió jelöltjei térségünkön szeretnének segíteni, hogy az itt élő embereknek új munkahelyek létesüljenek. Ehhez kell a teherkomp beindítása, a logisztikai háttér biztosítása a magyarországi oldal számára, a vasúti pályaudvar valamint a kikötő jobb kihasználása. Számunkra rendkívül fontos lenne, ha olyan kormánydöntés születne, amely alapján az észak-déli autópálya Párkányt érintve haladna. Ennek következő eleme az új teherforgalmi Duna-híd lenne. A párkányi régiónak nagy a potenciálja, igen jók a lehetőségei - csak erre kell építeni! A célok megvalósulásához kormányra kell kerülnünk, mivel ezt a térséget az MKP-n kívül egyetlen párt vállalja fel.

- Az MKP tervezi-e a jelenlegi megyehatár átrajzolását?

- Civil szervezetek részéről a közelmúltban volt kezdeményezés egy 16 megyerendszer kialakítására. Arra számítunk, hogy a júniusi parlamenti választás után a téma ismét terítékre kerül. Mi a Duna menti és a Gömör-Nógrád megyéről nem mondunk le. Ez a célunk, azért fogunk harcolni!

Forrás: Hídlap