Egyfelől tizenhat év hivatali (főpolgármester- helyettesi, majd főépítészi) munka után "tudni kell abbahagyni", és a felhalmozott gyakorlati tudást, tapasztalatot szakcikkekben, könyvekben vagy egyetemi kurzusokon továbbadni - szögezte le Schneller.
Másrészt a választási évek a legkevésbé sem kedveznek az olyan vezetőknek - folytatta -, akik szakmai döntések mentén szerveznék az életüket, mégis nap nap után politikai gazdasági lobbiérdekekkel találják szemben magukat.
Hozzátette: távozásának hátteréről a hét második felében készül tájékoztatni a nyilvánosságot.
Miként a Heti Válasz megírta, a külső kerületek MSZP-s polgármesterei már tavaly közös levélben követelték Schneller menesztését Demszky Gábortól, mondván: gátolja a város fejlődését.
A főépítész az Alaprajz című építészeti szaklapban tette közzé ellenvéleményét - szerinte a politikai támadások mögött nyilvánvaló gazdasági motivációk húzódnak meg. Arról van szó, hogy a mindig forráshiányos önkormányzatok érdekeire hivatkozó beruházókkal szemben "egy-egy maradék zöldterületet makacsul meg akarunk védeni" - írta Schneller.
A főépítész később szorgalmazta például, hogy a Fővárosi Közgyűlés jogi úton támadja meg a csepeli szigetcsúcs közparknak szánt területének privatizációját, ám a szocialista képviselők leszavazták az indítványt. Elérte viszont, hogy a Hajógyári-szigeten csak miniatürizált változatban épülhessen meg az eredetileg tízezer fősre tervezett konferenciaközpont. Emellett hallatta a hangját az Árpád híd pesti hídfőjének toronyházai ellen, mert azok nem felelnek meg a fővárosi szabályozásnak.
A főpolgármester egy éve még úgy fogalmazott a Heti Válasznak: ha a kerületi szocialista polgármesterek Schneller menesztését követelik, "azzal kifejezetten erősítik a pozícióját".
A Magyar Narancs múlt heti számában viszont Demszky már generációváltást, úgymond proaktívabb főépítészi munkát ígért a jövőre nézvést.
Szabad demokrata források szerint a főpolgármester - mások mellett - abban a Z. Halmágyi Juditban találja majd meg a "proaktív munka" lehetséges letéteményesét, aki anno a kétes megítélésű Kálvin téri üvegpalota tervezőjeként tette le névjegyét Budapesten.
Forrás: Heti Válasz
fidesz.hu