Elsősorban a Gyurcsány-kormány fiskális politikáját értékelte a világ legnagyobb hitelminősítője, a Standard&Poor's, amikor A mínuszról BBB pluszra változtatta Magyarország hitelbesorolását - jelentette ki az InfoRádióban Kopint-Datorg Rt. kutatási vezérigazgató-helyettese.
Palócz Éva szerint a piaci szereplőknek kevés eszközük van a minősítések befolyásolására - jelentette ki a kutató, aki szerint már az államháztartási hiány mértéke is a forint gyengülése irányába hatott.
Stratégia a forint gyengítése?
"Ilyen körülmények között inkább nyugtatni kellett volna a piacot, de Gyurcsány Ferenc Financial Timesnak adott nyilatkozata ezzel ellentétes volt" - jelentette ki a Kopint-Datorg Rt. kutatási vezérigazgató-helyettese.
Palócz Éva szerint a miniszterelnök nyilatkozata, amely fokozta a forint gyengülését nem elszólás volt, hanem valószínűleg van egy, a forint gyengítésére vonatkozó kormányzati elképzelés.
Kis előny, hatalmas hátrány
"Ezzel nagyon veszélyes vizekre evez a kormányzat, a pénzpiacon és a kutatók között is alig-alig van olyan szereplő, aki egyetértene a forint gyengítésével. Elsősorban azért, mert annak minimális előnyei, viszont óriási hátrányai lehetnek" - mondta Palócz Éva, aki hozzátette, hogy a forint gyengülése nagyobb terheket jelent a lakosságnak, mint a gázáremelés.
InfoRádió - fidesz.hu