Kezdeményezésemtől számítva egy héten belül rendelte el az ügyészség a nyomozást a Hajógyári-sziget déli területeinek értékesítésével kapcsolatban, s az eljárást a BRFK gazdaságvédelmi főosztálya folytatja le - közölte a feljelentő, aki minderről hivatalos ügyészségi értesítést kapott.
Ismert, a korábbi vagyonkezelőt, a Hajógyári Sziget Vagyonkezelő (HSZV) Kft.-t 1992-ben alapította az állam, az akkori vagyonbecslés szerint 3,4 milliárd forintos ingatlanapporttal, 160 millió forint törzstőkével. Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt. 2003-ban 6,6 milliárd forintra értékeltette föl a céget, amelyet 4,6 milliárdért adtak el. Szakértők szerint azonban a kft. több mint egymilliárd forintot költött a szigeten, fejlesztette a közműhálózatot, épületeket újított föl, s tizenegy év alatt a volt hajógyár területén található ingatlanok értéke legalább tízszeresére emelkedett.
Az izraeli hátterű tulajdonos, a P!aza Centers által létrehozott Álomsziget Kft. 400 millió forintos beruházással konferenciaközpontot, szállodákat, apartmanházakat, sportlétesítményeket, szórakozóhelyeket építene fel a Hadrianus palota feltáratlan romjai mellé. Mint arról beszámoltunk, több civil szervezet is népszavazást kezdeményezett a terület beépítésének megakadályozására a III. kerületben, miután Tarlós István polgármester felfüggesztette a helyi képviselőtestület által június 15-én elfogadott kerületi szabályozási tervet. A beépítési elképzeléseket a Fővárosi Közgyűlés áprilisban jóváhagyta, az óbudai képviselők június 30- án tárgyalják újra a rendelettervezetet. Ma a civil szervezetek Óbudán egyeztetnek a tervekről a befektetővel, azonban az Élőlánc Magyarországért ökopárt és a Szigetvédők Egyesület jelezte a péntekre tervezett zenés tüntetésüket megtartják, arra minél több tiltakozót várnak.
Forrás: Magyar Nemzet
fidesz.hu