"Bizonyos részsikerek, az al-Kaida egyes vezetőire és infrastruktúrájára mért egyes csapások ellenére a nemzetközi terrorizmus veszélye nem mérséklődött, sőt talán még nőtt is. Az
al-Kaida továbbra is roppant súlyos fenyegetést jelent Nagy-Britanniára nézve" - áll a jelentésben. Az iraki háború nagy hatású propaganda lehetőségét nyújtotta az iszlámista szélsőségeseknek, és terepet biztosít számukra az al-Kaidához kötődő terroristák kiképzéséhez - vélekedett a bizottság.
A testület szerint valószínű, hogy egy Irán elleni katonai akció szerfelett súlyos következmények egész tömegét idézné elő a Közel-Kelet térségében és másutt, s ráadásul nem is garantálná hosszú távon, hogy Irán nem jut atomfegyverekhez. A brit kormánynak nem lenne szabad részt vennie egy Irán elleni katonai akcióban, sőt még támogatnia sem lenne szabad egy ilyen támadást, amíg ki nem merítettek minden más megoldási lehetőséget - állapította meg jelentésében a külügyi bizottság. Megítélése szerint akkor sem lenne kívánatos a brit részvétel, ha nem alakulna ki teljes egyetértés a nemzetközi szövetségesek között egy ilyen támadás szükségességéről. A testület felszólította a kormányt, hogy nagyon világosan képviselje ezt az álláspontot Washingtonnal folytatott tárgyalásain.
MTI - fidesz.hu