Paul Beaver, a Beaver Westminster Ltd. független londoni biztonsági és stratégiai elemző cég igazgatója szerdán az MTI-nek azt mondta: a rakétakísérletekkel az észak-koreai kormány ugyanúgy viselkedik, mint az a gyerek, aki magára akarja irányítani a figyelmet, és ennek érdekében attól sem riad vissza, hogy "valami nagyon csúnyát, drasztikusat műveljen". Beaver szerint Észak-Korea egyáltalán nem jelent veszélyt az Egyesült Államokra, jóllehet az Egyesült Államok az az ország, amelyre a rakétakísérletekkel valójában befolyást akar gyakorolni. Kína és Dél-Korea veszélyeztetett lehet, Kínának azonban megvan a saját nukleáris védelmi kapacitása, Dél-Koreát - valamint Japánt - pedig az Egyesült Államok védi - mondta a szakértő. A kísérletek egyébként sem sikerültek, ami mutatja az észak-koreai légierő "műszaki együgyűségét" - tette hozzá. Beaver szerint a phenjani vezetés tudja, hogy bármilyen nukleáris fenyegetés öngyilkossággal érne fel.
Arra a kérdésre, hogy a KNDK-nak lehetnek-e bevethető atomtöltetei, az elemző azt mondta: egy-két nukleáris robbanószerkezete lehet, de ez nem jelenti azt, hogy ezek rakétára szerelhető, bevetésre kész töltetek. A fő probléma most annak megakadályozása, hogy Phenjan olyan hibát kövessen el a kísérletek során, amely nukleáris katasztrófába torkollik - mondta a szakértő. A londoni elemző szerint ugyanakkor mindent összevetve sem nukleáris, sem hagyományos háború veszélyét nem idézik fel az észak-koreai rakétakísérletek, itt egy "rossz gyerekről van szó, akit fel kell pofozni, hogy megint rendesen viselkedjen", de ehhez nem kell fegyveres beavatkozás. Paul Beaver szerint ugyanakkor az sem valószínű, hogy az ENSZ szankciókat léptetne életbe Phenjan ellen, mert azzal csak "a máris koldusszegény lakosságot döntené még nagyobb szegénységbe". A szakértő szerint a leghatékonyabb megoldás a közvetlen érintkezés az észak-koreai kormánnyal a hatoldalú tárgyalások révén.
Jim Hoare, a londoni Királyi Külügyi Intézet (Chatham House) koreai tanulmányi tanácsának elnöke is azt mondta az MTI-nek, hogy a phenjani rakétakísérletek fő célja a figyelemfelkeltés, emellett annak kiderítése, hogy a rakéták működőképesek-e. Ez utóbbi tekintetben a kísérletek "nem voltak nagyon sikeresek" - tette hozzá. Hoare szerint sem valószínű, hogy Észak-Korea katonai konfliktusra törekedne az Egyesült Államokkal, már csak azért sem, mert hadserege technológiailag nem alkalmas erre. Az Egyesült Államokat pedig éppen Dél-Korea tartja vissza attól, hogy nekimenjen az északi rezsimnek, félve a háború déli következményeitől - mondta a Chatham House vezető elemzője. Hoare nem tartja valószínűnek azt sem, hogy az ENSZ szankciókat rendelne el Észak-Korea ellen, egyebek mellett azért nem, mert ebbe szerinte Kína nem egyezne bele.
A Barclay's Capital londoni befektetési ház szerdai elemzése szerint Észak-Korea az aznapi újabb rakétakísérletekkel elvesztette katonai hitelességét, mivel a nagy hatótávolságúnak mondott rakéták kísérleti felbocsátása kudarcot vallott. A cég szerint ugyanakkor nem várható módosulás a geopolitikai status quóban sem, mivel egyrészt valószínűtlen, hogy az ENSZ bármilyen szankciót alkalmazna Észak-Koreával szemben, másrészt sem az Egyesült Államok, sem Észak-Korea nem akar nyílt katonai konfrontációt. A bank szerint a KNDK azért nem engedheti meg magának a háborút Amerikával, mert azt elveszíteNé, és ennek eredménye rendszerváltás lenne, az Egyesült Államok pedig az iraki káosz után aligha lenne hajlandó újabb nyílt konfliktusba belekeveredni, különösen annak ismeretében, hogy az Észak-Koreával vívott háborúnak valószínűleg nagyon sok áldozata lenne a polgári lakosság körében. A Barclay's Capital szerint ugyanakkor a rakétakísérletek csökkentették az Észak-Korea által tavaly novemberben otthagyott hatoldalú tárgyalások gyors újrakezdésének esélyeit is.
MTI - fidesz