A pénzintézet korábbi elnök-vezérigazgatóját és további hat, egykori vezető beosztású munkatársát azzal vádolják, hogy 1995 és 1997 között szándékosan megszegték törvényi kötelezettségeiket, hibás üzletpolitikát folytattak, sorozatosan megtévesztették a bank tulajdonosait és a bankfelügyeletet, nem képeztek céltartalékot, és prosperáló bank látszatát keltették.
Az ügyész korábban felfüggesztett szabadságvesztést indítványozott a vádlottakra. Perbeszédében nyomatékos enyhítő körülményként említette a jelentős időmúlást, és azt, hogy a bűncselekmények elkövetése óta egy évtized telt el, továbbá a vádlottak büntetlen előéletét.
Princz Gábor ügyvédje, Bárándy Péter védőbeszédében felmentést indítványozott. Szerinte a vagyoni hátrány megállapíthatatlan, és álláspontja szerint szabálysértés nem történt. A vád fő hibájának azt nevezte, hogy az nem ügyletekhez, hanem üzletmenethez, üzletpolitikához kötött.
Princz Gábor az utolsó szó jogán ártatlanságát hangoztatta, s úgy fogalmazott: "Megítélésem szerint munkám tudatos és folyamatos volt, kötelességszegést nem követtem el". A perben a többi vádlott is ártatlannak vallotta magát.
A 2004. októberében kezdődött perben Princz Gábort egy másik, 121 millió forintos, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel is vádolják. Az ügyészség szerint a Princz Gábor vezette Postabank és Takarékpénztár Rt. 300 millió forintért vette meg a Budai Hengermalom Kft. egy üzletrészét, holott a szakértő szerint ez mindössze 179 millió forintot ért.
MTI - fidesz.hu