Gyurcsány Ferenc felelőtlen viselkedésével aláásta Magyarország hitelességét, a második Gyurcsány-kormány pedig politikai hazugságra alapozva kívánja mindannyiunk jövőjét meghatározni - fogalmazott Pelczné Gáll Ildikó.
Rámutatott, hogy a Gyurcsány-csomag megszorításai a vállalatokat és a lakosságot is egyaránt érintik, csakhogy a családok ezeket a terheket nem tudják továbbhárítani. Ezért - tette hozzá - a Gyurcsány-csomag legnagyobb vesztesei, a mindennapok vesztesei a családok.
Soltész Miklós felhívta a figyelmet, hogy az egészségbiztosítási és a munkavállalói járulék emelése miatt jövőre bruttó havi 100 ezer forintos kereset esetén évente 42 ezer forintot vesznek ki az emberek zsebéből. A KSH adatai szerinti bruttó havi átlagkereset (169 307 forint) esetén ez több mint 71 ezer forint mínuszt jelent, a szellemi foglalkozásúak bruttó havi átlagkeresete (239 963 forint) esetében pedig több mint 100 ezer forint veszteséget okoz.
Az áfa- és energiaár-emelés hatásáról szólva Pelczné Gáll Ildikó rámutatott, hogy a családok éves kiadásai egy gyermek esetén több mint 71 ezer forinttal, két gyermek esetén 99 ezer forinttal, három gyermek esetén pedig több mint 112 ezer forinttal növekednek.
Mindezek együttes hatásaként (az egészségbiztosítási és a munkavállalói járulék emelése, továbbá az áfaemelés és az energiaárak növekedése miatt) egy egygyermekes családnak évi 210 ezer forinttal, egy kétgyermekes családnak évi 240 ezer forinttal, míg három gyermek esetén 255 ezer forinttal növekednek a költségei - emelte ki Soltész Miklós.
Óriási számok jönnek ki azért, hogy a költségvetés bevételi oldalát egy hibás kormányzati gazdaságpolitika után orvosolni tudják - jegyezte meg Pelczné Gáll Ildikó.
Ez a kormány a Gyurcsány-csomag. révén egy helyben toporog, nem mozdulunk előre, ezért ideje visszavonni. Nemhogy a célját nem éri el, de visszaveti Magyarország fejlődését, teljes bizonytalanságot teremt és az emberek mindennapjait nehezíti - fogalmazott Pelczné Gáll Ildikó. Végezetül arra utalva, hogy az egészségüggyel foglalkozó Zöld könyvben a kormány felvetette a vizitdíj, a receptdíj és a kórházi étkezési hozzájárulás kérdését is, és a felsőoktatásban bevezette a tandíjat hozzátette: "sosem tudhatjuk azonban, hogy ez a sarc lesz-e a végső".
fidesz.hu