Az ÁPV Zrt. idei, mintegy 245 milliárd forintos bevételi terve már az új kormány megalakulása előtt teljesült, köszönhetően a Mol tízszázalékos részvénycsomagja eladásának. Az ÁPV, valamint a HVB Bank képviselői már aláírták a szerződést, amelynek alapján a bank a főszervezője a még állami tulajdonban lévő közel kétmillió darab, az összes részvény 1,7 százalékát kitevő Mol-részvény értékesítésének. Ezen a paketten felül egy darab, különleges jogokat biztosító aranyrészvény van állami tulajdonban.
A privatizációs szervezet korábban arról tájékoztatott, hogy az 1,7 százalékos állami tulajdonú részvényt belföldi kisbefektetőknek szánja. Az ÁPV szeptember 13-án várja az ajánlatokat az 1,71 milliárd forint jegyzett tőkéjű Fűzfői Szennyvíz Szolgáltató Kft. százszázaléknyi üzletrészére szóló privatizációs pályázatára. A Malév valós piaci értékelésének meghatározására kiírt pályázatra három ajánlat érkezett az ÁPV Zrt.-hez, a tender győztesét várhatóan a napokban hirdeti ki a szervezet.
Oravecz Péter, az ÁPV kommunikációs igazgatója elmondta: a privatizációs szervezet azt kéri a nyertes ajánlattevőtől, hogy a vagyonértékelést a szerződés aláírását követő harminc napon belül készítse el. A Malév privatizációjának megindításához nem szükséges a vagyonértékelés megléte, de az eredményhez már igen. A Malév privatizációjára érvényben van a korábban meghozott döntés, így ennek kiírásáról a szakszervezeti konzultáció lezárását követően az ÁPV igazgatósága dönt. Az idei privatizáció második legértékesebb cége a Budapesti Szabadkikötő Logisztikai Rt. volt ötmilliárd forintos bevétellel.
Magyar Nemzet - fidesz.hu