A privatizációs szervezet az MTI-vel közölte: nyilvános ajánlattételi felhívással induló, tárgyalásos privatizációs eljárást hirdetnek a nemzeti légitársaság állami tulajdonban lévő 99,95 százalékos részvénycsomagjára.
A tárgyalásos eljárásban való részvétel feltétele ajánlat benyújtása, amelynek határideje 2006. november 3.
A közlemény tájékoztat arról, hogy a privatizáció legfőbb célja a nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő jelentőségű társaság hosszabb távú működőképességének biztosítása az ehhez szükséges tőkeemelés révén, továbbá a vállalati szervezetrendszer megújulásának előmozdítása, és a légitársaság biztonságos finanszírozásának megteremtése állami szerepvállalás nélkül.
Az ÁPV Zrt. véleménye szerint a társaság eredményes működése leginkább egy tőkeerős szakmai tulajdonos megjelenésétől remélhető, amely jelentős nagyságú tőkeemeléssel és rugalmas magántulajdonosi szemlélet érvényesítésével az éles versenyben is ki tudja használni a légi iparágban rejlő lehetőségeket.
Az ajánlati felhívás néhány napon belül megjelenik két országos napilapban, és a Financial Times európai és ázsiai kiadásában is.
A Malév esetében ez már a negyedik privatizációs kiírás. Az MTI adatai szerint a társaság jegyzett tőkéje mintegy 3,5 milliárd forint, a saját tőkéje 2005 végén elérte a 6,398 milliárd forintot.
Az igazgatóság döntött arról is, hogy az ÁPV nyilvános, egyfordulós pályázatot hirdet a Prudent Invest Befektetési Alapkezelő Zrt. 85 millió forint névértékű, 100 százalékos részvénycsomagjának értékesítésére.
A Prudent Invest Zrt. kezelte a Pillér Ingatlanbefektetési-Alapokat, ezt a tevékenységét azonban sikerrel befejezte, miután 2006. júniusában a Pillér I. Ingatlanbefektetési-Alap jegytulajdonosai befektetési jegyeik ellenértékét hozammal növelten megkapták. Ezek után a Prudent Invest-et, mint jelentős tapasztalatokkal rendelkező alapkezelő céget értékesíti a privatizációs szervezet.
Az igazgatóság úgy döntött, hogy a 2006. évi rendkívüli árvíz- és belvízkárok mérséklésére 700 millió forint vissza nem térítendő, kárenyhítő tulajdonosi támogatást juttat a természeti csapás által leginkább sújtott hét erdőgazdaságnak.
Az érintett cégeknél a vagyonkezelő szerint a támogatás révén az erdőállományban és az erdei műszaki létesítményekben okozott kár részben helyreállítható, vízelvezető és vízvédelmi műszaki létesítmények felépítésével a későbbi károk egy része is megelőzhető - áll a közleményben.
MTI - fidesz.hu