- Mekkora volt az érdeklődés a körzetekben, milyen általános és speciális kérdések vetődtek fel a választókkal való találkozók során?
- Rövid összegzésként azt mondhatom: nagyon hasznos volt a bejárás. Az emberek az elmúlt években hiába várták, hogy a polgármesterjelölttel ilyen szinten találkozzanak, s talán ezért volt kedvező a fogadtatás. A tíz körzetben több száz emberrel sikerült az elmúlt másfél hétben találkoznom, beszélgetnem, s közösen tudtunk a körzetről, az adott utcáról, vagy éppen a lakótelep megoldásra váró gondjairól beszélgetni. Nagyon sok visszajelzést, megerősítést kaptam a programomat illetően, ami azt mutatja, hogy nem volt hiábavaló az a felmérés, amelyet még tavaly év végén készítettünk, hiszen így több mint ezer szoboszlói polgár véleményét, ötletét, javaslatát dolgozhattam egybe az elkövetkező négy év programjába.
- Voltak-e visszatérő, ismétlődő problémák?
- Általánosságban elmondható, hogy a legnagyobb gond, illetve a lakosságot leginkább foglalkoztató téma a csapadék és belvízelvezetés megoldatlansága. A lakók által elmondottak megerősítették bennem azt a szándékot, hogy a legrövidebb idő alatt el kell készíteni a város egészét magában foglaló csapadék és belvízelvezető rendszer rekonstrukciós programját, és az elkövetkező négy évben - évről évre haladva - folyamatosan meg kell azt valósítani.
- A programban több helyen is szerepel, hogy egy-egy megoldásra váró feladat esetében számít a város hozzájárulásán túl az ott lakók, a közösségek aktív részvételére, munkájára. Manapság nem szokványos az, ha valaki megválasztása esetén tevőleges "hozzáállást" vár választóitól. Hogyan fogadták ezt a kezdeményezését a személyes találkozáskor?
- Nagyon örülök annak, hogy ezen alkalmakkor még az általam leírtaknál és elvártnál is aktívabbnak mutatkoztak a polgárok. Számtalan esetben elhangzott, ha a város csak a szükséges anyagokat biztosítaná egy-egy feladat elvégzéséhez - pl. játszóterek felújítása - a környékben élők összefogással, saját munkával megoldanák azt, ami egyébként több millió Ft-ba kerülne a költségvetésnek. A beszélgetések alapján határozottan kijelenthetem, hogy az emberekkel, a közösségekkel való kapcsolattartásban hatalmas tartalékok vannak, amelyeket közös sikereink érdekében mindenképpen mozgósítanunk kell. Ha itt is megvalósul a szemléletváltás, akkor nem hangozhat el többé ez a mondat: "Nincs rá pénz!" Ez a semmittevés olcsó magyarázata.
- Megválasztása esetén a két funkciót - országgyűlési képviselő, polgármester - hogyan lesz képes ellátni?
- A szemléletváltásra a város és a hivatal vezetésében is szükség van. Meggyőződésem, nem lehet egy Hajdúszoboszló nagyságú és adottságú várost hivatalnok módon vezetni. Természetesen, végig gondoltam már, hogyan lehet ezt a két feladatot hatékonyan és eredményesen végezni. Itt sem kell újat kitalálni, a jól működő városokat kell példának tekinteni, azokat, ahol szintén országgyűlési képviselő a polgármester. Mindenhol igaz Minarik Ede szállóigévé vált kijelentése: "Kell egy csapat!" Örömmel mondhatom, van egy olyan szakmai stáb és vannak a hivatalban jelenleg is olyan szakemberek, akikkel együtt teljes bizonyossággal mondhatom, hogy el tudom látni a város vezetését. Természetesen, a meghozandó döntések elfogadásához szükség van azokra a képviselőkre is, akikkel a város elkövetkező négyéves programját meg tudjuk valósítani. Ezért is kérek mindenkit, hogy szavazataikkal támogassák a Fidesz-KDNP-Gazdakör közös képviselőjelöltjeit, hogy minél többen lehessünk a város jövőjéről hasonlóan gondolkodók az önkormányzatban.
Nyírő Gizella - fidesz.hu