A beruházási költség egyharmadát az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) biztosította, kétharmadán arányosan osztozott a megyei és a városi önkormányzat - mondta az új létesítmény avatásán Pápa polgármestere.
Kovács Zoltán rámutatott: a 40 helyiségből álló új mentőállomáson negyvenen dolgoznak, s az épülethez egy 500 négyzetméteres, szilárd burkolatú udvar is tartozik.
A polgármester utalt rá, hogy a nyár végén elkészült 42 millió forintos költséggel a kórház központi ügyelete, már épül a mentőhelikopterek leszállóhelye, s rövidesen indítják a 250 éves városi Esterházy kórház rekonstrukciójának, bővítésének második ütemét.
Gorove László, az OMSZ főigazgatója az ünnepségen hangsúlyozta: az elmúlt éjszaka a fővárosban úgy tudtak 46 esetkocsival részt venni a mentésben a Kossuth és a Szabadság téren, hogy hat kocsi 18 fős személyzete önként jelentkezett éjszakai szolgálatra, értesülve a bajról, a sérültekről.
Kuti Csaba, a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke arra utalt, hogy a megye 150 millió forintot biztosított idén mentőállomások fejlesztésére, s így épülhetett fel a pápai bázis, de még ebben az évben avathatják majd az új balatonfüredi és sümegi állomást is.
Rácz Jenő, a veszprémi megyei kórház főigazgatója - aki a pápai mentőállomás alapkövét még egészségügyi miniszterként rakta le idén április 5-én -, azt hangsúlyozta, hogy a megyét országos példaként állították a mentőállomások fejlesztése tekintetében.
Czirner József, az OMSZ Veszprém megyei igazgatója az MTI-nek elmondta: az új pápai állomás berendezése, műszerekkel való felszerelése 22 millió forintba került, egy úgynevezett "kiemelt mentőegység" felállítása pedig 12 millió forintot tett ki. Közlése szerint öt mentőkocsi van Pápán, közülük egy esetkocsi 24 órás szolgálatban működik.
MTI - fidesz.hu