Mint a néppárti képviselő asszony lapunknak elmondta, egyben felkérte a bizottság elnökét, hogy levélben tájékozódjon a történtekről és arról, miként lehet jóvátenni a jogsértéseket. Gál Kinga hozzátette: a jogállamiság kerül veszélybe, ha a rendőrség kollektív büntetést alkalmaz, valamint aránytalan erőszakkal és brutálisan lép fel, mintegy megtorlásként az MTV székháza előtt történtekért a rákövetkező éjszakákon. - Az emberjogi szervezetek adatai és a sajtóbeszámolók alapján az tűnik ki, hogy a bántalmazások elleni jogi fellépés megalapozott lehet Strasbourgban az Emberjogi Bíróság előtt - fogalmazott. Gál Kinga levélben fordul a magyar igazságügyi és rendészeti miniszterhez a rendőrségi túlkapások kivizsgálása és a jogtalanságok mielőbbi orvoslása érdekében.
A képviselő elmondta: elfogadhatatlannak minősítette azt is, hogy Magyarországon a Hír TV, vagyis az eseményekről egyedül tudósító televíziós állomás kerüljön hátrányba, büntessék meg vagy érje megtorlás. Ez teljes mértékben összeegyeztethetetlen a sajtószabadsággal és azzal az elvvel, hogy a médiának kötelessége tájékoztatni az eseményekről - szögezte le Gál Kinga.
Mint a Magyar Nemzet már ismertette: múlt csütörtökön Hans-Gert Pöttering néppárti frakcióvezető sajtónyilatkozatában megdöbbenését fejezte ki, hogy a magyar Országos Rádió és Televízió Testület politikai okokból olyan eljárást indít a Hír TV ellen, amely annak bezárását eredményezheti. Mind ő, mind pedig az olasz Antonio Tajani - európai parlamenti képviselő és az Európai Néppárt egyik alelnöke - az Európai Bizottsághoz fordult azzal a kérdéssel, hogy mit készül tenni a bizottság. Emellett felhívták a bizottságot, hogy azonnal állíttassa le a kifejezés szabadsága ellen indított magyarországi támadást, valamint az uniós szerződés értelmében állapítsa meg, hogy egy tagállam súlyosan megsérti-e a szerződés szólás- és sajtószabadságot biztosító cikkelyét.
Magyar Nemzet - fidesz.hu
Cikk: | Megtorlás? Vészjelzések a Markó utcai bíróságról |