Cserép László elmondta: október 19-én avatják fel az arácsi városrészben a Bata Ferenc emlékparkot - Bata Ferenc balatonfüredi lakost 1953-ban koncepciós perben ítélték halálra és végezték ki 19 évesen -, s ugyanott egy térplasztikát is felállítanak a mártír emlékére. Hozzátette: másnap Bibó István mellszobrát - Balás Eszter, Munkácsy-díjas szobrászművész alkotását - avatják fel a Tagore-sétányon, majd az Anna Grand Hotel dísztermében Bibó emlékkonferenciát rendeznek. Október 23-án, a városi ünnepi megemlékezés keretében avatják fel a Kovászna parkban a Szabadságharcos fiú című emlékművet, Halassy Csilla szobrászművész alkotását.
A tíznapos programsorozat főbb eseményei közé tartozik még október 13-án, Melocco Miklós szobrászművész kiállításának megnyitása, a Kerektemplom Galériában és a művésszel való beszélgetés a készülő Mansfeld-szoborról, illetve az 1956-os forradalom eseményeiről a Blaha Lujza-házban - tájékoztatott az osztályvezető. Hozzátette: a város középiskolásainak rendhagyó történelemórát tart október 14-én 1956-ról Pozsgay Imre, egyetemi tanár és Potó János történész.
A sajtótájékoztatón elhangzott: október 21-én a Tagore-sétányon fát ültetnek Nagy Imre, 1956-os mártír miniszterelnök tiszteletére; a fát Nagy Imre unokája, Jánosi Ferenc ülteti el. Október 23-án a Tagore-sétány indiai ligetében Ambika Soni, az Indiai köztársaság kulturális és turizmusért felelős minisztere ültet fát az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulója tiszteletére - tájékoztatott Cserép László. Hangsúlyozta: a Kovászna parkban tartandó városi megemlékező ünnepséget követően a résztvevők fáklyás felvonulást tartanak, s a városi köztemetőben megkoszorúzzák az '56-os emlékkeresztet.
MTI - fidesz.hu