A kormány szerdai döntését ismertetve elmondta, hogy az Észak-magyarországi, az Észak-alföldi, a Dél-alföldi és a Dél-dunántúli régióban továbbra is 50 százalék marad a fejlesztési adókedvezmény. Ugyanakkor a Közép-dunántúli régióban a jelenlegi 50 százalékról 40 százalékra, a Nyugat-dunántúli régióban pedig a jelenlegi szintén 50 százalékról 30 százalékra csökken a kedvezmény.
A differenciálás a hátrányosabb helyzetben lévő régiókat hozza előnyösebb helyzetbe - állította Katona Tamás.
Az elmúlt három évben mintegy 10 cég kapott ilyen kedvezményt, a kedvezményezett cégek 400 milliárd forintnyi beruházást hoztak létre, ezek 80 százaléka termelő jellegű volt. A valószínűsíthető adókedvezmény összege 180 milliárd forint.
Kérdésekre válaszolva, a tervezett ingatlanadóval kapcsolatban 9,5 millió forintnál húzta meg a határt Katona Tamás, szavai szerint ez tekinthető jelenleg az átlagárnak. Erről még nem döntöttek az előterjesztők. Akinek a lakása az átlagnál értékesebb, az fizetni fogja az új adót, amelyről jövő tavasszal terjeszt törvényjavaslatot a kormány a parlament elé. A lakások árát a luxusadóról szóló törvénybe foglaltak analógiájára kell majd meghatározni. Tehát a különböző helyen lévő lakások alapterületét, más-más négyzetméterárral kell majd felszorozni.
MTI - fidesz.hu