Az "56-os történetek: személyes visszaemlékezések az 1956-os magyar forradalomra, amerikai magyar szemszög" címmel a napokban napvilágot látott kiadvány a szabadságharc résztvevőinek történeteit, valamint olyanok élményeit tartalmazza, akik "csak" megfigyelőként voltak részesei az ötven évvel ezelőtt történteknek.
A visszaemlékezéseket kilenc esszé követi: 56-os magyarok már külföldön született leszármazottai segítenek megértetni az olvasóval a forradalom örökségét, azt magyarázzák el, hogyan befolyásolta életüket '56 szellemisége.
A könyvet eredeti fekete-fehér fotók teszik szemléletesebbé, egy térkép, kronológia és magyarázó jegyzék egészíti ki.
Mint Max Teleki elmondta, a könyv az "56-os szabadságharcos szóbeli történelmi programból" nőtt ki. Ebben a programban a "forradalomra büszkén visszagondoló" amerikai magyarok történeteit gyűjtötték és gyűjtik össze, a történetek könyvbe rendezésével az 50. évforduló előtt tisztelegnek.
A könyvet kiadó Lauer Learning - mint honlapján olvasható - azt tekinti küldetésének, hogy játékosan, új multimédiás eszközökkel tanítson gyerekeknek nyelveket, kultúrát, történelmet. A játszva tanulás jegyében készítették el az 56-os magyar forradalommal megismertető számítógépes játékukat is. A fiatalok az FF56 nevű szerepjáték segítségével visszautazhatnak az időben, és részesei lehetnek az 50 éve történt eseményeknek. A kiadó az új 56-os könyvvel arra törekedett, hogy a személyes történetek révén megértesse '56 szellemiségét, hiteles és teljes képet adjon az '56-ról tanuló fiataloknak.
Andrea Lauer, a Lauer Learning alapítója és vezérigazgatója közreműködött a freedomfighter56.com honlap létrehozásában is: a weboldal "küldetése" továbbadni '56 szellemiségét a jövő nemzedékei számára, politikamentes fórumot biztosítani mindenki számára ahhoz, hogy megoszthassa történeteit és beszélgethessen a forradalom hatásairól.
Max Teleki elmondta, hogy a könyv magyar nyelvű változata is elkészült már, hamarosan a boltokba kerül Magyarországon.
MTI - fidesz.hu