Egyik képviselőjük a főként a 3.500 buszágazati munkavállalót képviselő Nemes Gábor elmondta, hogy az erőteljesebb érdekérvényesítés érdekében novemberben beolvadnak a több, mint ötezer dolgozót tömörítő Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségébe.
Az érdekképviseleti vezető közölte, hogy az elmúlt hónapokban többször kezdeményezték Demszky Gábor főpolgármesternél a BKV finanszírozásának rendezését, működésének biztonságosabbá tételét. A választások előtt, augusztusban a főpolgármester mindenre ígéretet tett ugyan, de érdemben azóta sem történt semmi. Az elmúlt időszakban két levelet küldtek a főpolgármesternek és egy újabb személyes találkozót kezdeményeztek, választ azonban nem kaptak.
Nemes Gábor kifejtette, mielőtt az elvárható színvonalú tömegközlekedés biztosítása érdekében, illetve a cég dolgozói jó hírnevének megőrzéséért minden törvényes eszközt igénybe vennének, utolsó eszközként nyílt levelet küldenek a főpolgármesternek.
A szakszervezeti vezető hangsúlyozta, ha Demszky Gábor is a nyilvánosságon keresztül üzenget saját álláspontjáról, ők is a nyilvánossághoz fordulnak.
A nyílt levélben leszögezik, bizalomvesztésük miatt, ha rajtuk múlna, ha "mi lennénk az ön munkáltatói jogkörgyakorlói, már nem kéne a városházára bejárnia". Az MTI-hez eljuttatott levélben emlékeztetik a főpolgármestert arra, hogy a választás előtt ígéretet tett a cég finanszírozási gondjainak rendezésére, "ismerve a BKV Zrt. munkavállalóinak befolyását, érdekérvényesítő képességét."
Felhívják a főpolgármester figyelmet arra, hogy a választást csaknem annyi szavazattal nyerte meg, mint ahányan (12.600) a BKV-nál dolgoznak. Sérelmezik, hogy a választás óta egyetlen megkeresésükre sem reagált.
Felróják a főpolgármesternek, hogy a Combino-ügy kapcsán a vizsgálóbizottság megállapításait figyelmen kívül hagyva, "odáig merészkedett, hogy társaságunk utazóközönségünknél meglévő jó hírét szándékosan besározni kívánja".
A nyílt levelet jegyző 12 szakszervezet úgy véli, nagyot csalódtak Demszky Gáborban, s megállapítják, "nem tagadjuk, hogy megbántuk az ön mellé leadott voksokat". Hangsúlyozzák, a főpolgármesternek azonban tudnia kell, hogy "tagságunk érdekérvényesítő képességét lebecsülni végzetes hiba volt".
Nemes Gábor elmondta azt is, ha a munkavállalókat hátrányosan érintik a cégnél várható tevékenység-kiszervezések, esetleges privatizáció, akkor a munkahelyek biztonságának megőrzése érdekében adott esetben sztrájkra is készek. Ennek elkerülésére szeretnék megismerni a tulajdonos fővárosi önkormányzatnak a BKV-val kapcsolatos elképzeléseit, s igénylik azt is, hogy bevonják őket a céget érintő döntésekbe.
MTI - fidesz.hu