Csányi Sándor szerint a bevezetett megszorító intézkedések, a költségvetési kiigazítás 2007-2008-ban visszavetheti a hitelkeresletet Magyarországon, és megtörheti a háztartások eladósodottságának erőteljesen növekvő trendjét. Az OTP Bank azzal számol, hogy jövőre a 2006. évi Szintnek az 50-60 százalékára esik vissza, és 3 százalék alatt lesz GDP-arányosan a nettó hitelfelvétel. Csányi Sándor ezzel együtt optimista, úgy véli, hogy középtávon
várhatóan 2008 után újra erőre kap a magyarországi bankrendszer, és ismét eléri azt a mértéket, hogy éves szinten 15 százalékos átlagos profitnövekedést tud majd produkálni.
Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a közép-kelet-európai régió bővülési ütemét, az itteni bankszektor fejlődését a magyarországinál jóval kedvezőbbnek ítélte meg. Elmondta, a közép-kelet-európai régió országaiban - Magyarországot kivéve - az éves reál GDP-növekedési ráta középtávon 3,6-7 százalék között lesz. Így nominálisan - a helyi devizák euróhoz viszonyított leértékelődését is beszámítva - a nominális GDP-bővülés 10 százalékot is elérhet. A GDP növekedése hozzájárul ahhoz, hogy a lakossági és vállalkozói hitelek növekedési üteme Közép-Kelet-Európában jelentősen bővül, és a nyugat-, illetve kelet-európai szintek között évi 3-7 százalékponttal csökken a különbség, így középtávon Közép-Kelet-Európában a bankrendszer éves szinten 10-17 százalékkal növelheti nyereségét, ami igen pozitív lehet az OTP fejlődésére, hisz már most is jelentős közép-kelet-európai pozíciókkal rendelkezik.
Csányi Sándor utalt arra, hogy az Európai Unió vonatkozásában erősödik majd a pénzügyi csoportok konszolidációja, esetleges összeolvadása, már csak azért is, hogy méreteiket növeljék, és ellen tudjanak állni az észak-amerikai nagybankok esetleges felvásárlási szándékának.
MTI - fidesz.hu