Áttörésnek tartjuk, hogy a kormány adópolitikáját jellemző eddigi, kompromisszumot nem tűrő álláspont, az Audi fellépése nyomán megváltozott, ennek megfelelően a kutatás-fejlesztés, innováció kérdésében a német konszern a szolidaritási adó kedvezményezettjévé tudott válni. Ugyanezt a kedvezményt akarjuk elérni a hazai kis- és közepes vállalkozások számára, melyek a magyar foglalkoztatási piacon több mint 70 százalékát foglalkoztatják a hazai munkaerőnek - hangsúlyozta a Fidesz képviselője.
Ezáltal a vállalkozók munkahelyeket tudnának teremteni, egyben javulna az adófizetési morál is - közölte Ékes József.
A Vállalkozók Pártja (VP) ezt követően ismertette javaslatukat a mikro, kis- és közepes vállalkozások új munkahelyteremtéssel járó fejlesztéseinek a szolidaritási adóból való kompenzálására.
A Vállalkozók Pártja jelentős áttörésnek tartja a kormány "kompromisszumot nem tűrő adópolitikájában", hogy az Audi tárgyalásai során elérte a kutatás fejlesztésének a szolidaritási adóból való levonásának lehetőségét. A VP fontosnak tartja a jelentős számú munkahelyeket biztosító multinacionális cégek jelenlétét a magyar gazdaságban, de nem szeretné, hogy a magyar KKV-k másodrendű vállalkozásokként működjenek saját hazájukban.
A Magyarországon foglalkoztatottak mintegy 70%-át adó KKV-k esetében nem kell attól tartani, hogy az adókedvezmények lejártát követően elhagyják hazánkat. A KKV-k munkahelyteremtő fejlesztéseit támogatva nemcsak a versenyképességüket erősíthetjük, hanem a magyar gazdaság mintegy "tartópilléreiként" folyamatosan számíthatunk rájuk - szögezi le a Válalkozók pártjának nyilatkozata.
Ennek a lehetőségnek okán a VP javaslattal kíván élni a kormány felé, mely a KKV számára biztosít az Audihoz hasonló adóleírási lehetőségeket. A Vállalkozók Pártja az alábbi KKV támogatási lehetőségeket dolgozta ki, és javasolja megfontolásra a kormány számára.
Először: a kis- és közepes vállalkozások, amennyiben versenyképességük növelése érdekében szükségszerű fejlesztéseket tesznek vállalkozásuknál, és ez által új munkahelyet teremtenek, úgy annak költségeit a szolidaritási adóból levonhatja.
Másodszor: a szolidaritási adó bevételeiből képezni kell egy KKV fejlesztéseit támogató alapot. A fejlesztési alap kezelőit a vállalkozói érdekképviseletek delegálják. A fejlesztési alap által kezelt forrásra az Új munkahelyet teremtő KKV-k pályázathatnak vállalkozásuk fejlesztéséhez. A pályázati forrás vissza nem térítendő támogatásként vehető igénybe.
A magyar KKV-k úgy tudnak szolidaritást vállalni a magyar társadalomban, ha vállalkozásaikat fejlesztve új munkahelyeket teremtenek, ezáltal hozzájárulnak az adózók körének kiszélesítéséhez, az adóbevételek növeléséhez, a magyar családok erősödéséhez - teszi hozzá a Vállakozók Pártjának javaslata.
Az igazságossághoz, mint rendezőelvhez hűen a VP által javasolt módozatok alkalmazása esetén, az intézkedések hozzájárulhatnak a KKV-k fejlesztéséhez, és ösztönzően hathatnak az adófizetési morál optimalizálása felé vezető úton - összegez a hazai kis- és közepes válalkozásokat képviselő Válalkozók Pártjának nyilatkozata.
fidesz.hu
Cikk: | Ismét Alkotmányt sértett a Gyurcsány-kormány |