Parragh László emlékeztetett arra, hogy a magyar gazdaságot érintő jogalkotás túlnyomó többsége uniós hatáskörben van, ezért elengedhetetlen a magyar gazdaság érdekeinek erőteljesebben megjelenítése európai uniós szinten. Az MKIK elnöke kitért arra, hogy a képviseleti iroda feladatai közé tartozik a lobbytevékenység erősítése, az információgyűjtés, mellett a Brüsszelben lévő magyar gazdasági érdekképviseletekkel, az Európai Parlament magyar képviselőivel, az unió intézményeivel az eredményes együttműködés kialakítása.
Parragh László úgy vélekedett, hogy a következő félévben eldőlhet, hogy az iroda mennyire tudja ellátni feladatát, és kedvező tapasztalatok alapján az anyagi lehetőségek függvényében sor kerülhet a képviselete bővítésre. A kamara arra törekszik, hogy hosszú távon fenntartsa uniós képviseletét.
Arnaldo Abruzzini, az európai kamarák szövetsége, a Eurochambres főtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy a lobbytevékenység hosszú folyamat, ezért hosszú távon kell gondolkodni a képviselet működtetésében. Jürgen Köppen, az Európai Bizottság budapesti képviseletének
korábbi vezetője, nagykövete a sajtótájékoztatón kitért arra, hogy a kis- és középvállalkozások érdekeinek megjelenítése szempontjából a kamarai képviselet jelentős szerepet tölthet be.
Kérdésre válaszolva Parragh László elmondta, hogy a magyar gazdaságpolitika prioritásai alapján a kamarai lobbytevékenységnek jelenleg koncentrálnia kell Magyarország tranzitország, logisztikai központ szerepének erősítésére, a kis- és középvállalkozások fejlődésére, a környezetvédelemre.
Az MKIK tájékoztatása szerint a brüsszeli kamarai képviselet feladatai közé tartozik az európai szintű jogalkotási folyamatok figyelemmel követése, szolgáltatások biztosítása a területi kamarák, a tagság számára, pályázati lehetősége felderítése, továbbítása a magyar gazdaság szereplőinek, a belső piaci folyamatok figyelemmel kísérése.
MTI - fidesz.hu