A politikus szerint az Unió tiszteletben tartja a szerb választók demokratikusan kinyilvánított akaratát, de azt már most világosan leszögezi, hogy ha nacionalista és európai integrációellenes erők győznek január 21-én, akkor az európai integráció folyamata leáll.
Az Európai Unió azt is szeretné, ha a szerb demokratikus erők szorosabban és fennakadásoktól mentesen együttműködnének az európai integrációhoz szükséges reformok végrehajtása érdekében - mondta a bővítési biztos, s a reformok közül kiemelte az igazságszolgáltatás, a rendőrség és az államvezetés átalakítását.
Olli Rehn határozott nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy az EU hajlandó-e engedményt tenni Szerbiának, s elállni attól a követelésétől, hogy Belgrádnak maradéktalanul együtt kell működnie a hágai Nemzetközi Törvényszékkel a háborús bűnökkel vádolt Ratko Mladic elfogásában. Ezzel rácáfolt a szerb politikusoknak arra a reményére, hogy miként a NATO is eltekintett ettől a követelménytől, s meghívta Szerbiát a Partnerség a békéért programba, úgy talán az EU is hajlandó lesz folytatni az együttműködés hiánya miatt májusban megszakított stabilizációs és társulási tárgyalásokat.
MTI - fidesz.hu