Haág Zalán elmondta: ezeket a kérdéseket a múlt pénteki közgyűlésen akarták az illetékeseknek föltenni, ám a jegyző teljesítményének értékelése napirendje tárgyában az ellenzéki képviselők nem kaphattak szót. A városatyák többek között azt tudakolják: a szeptemberi, szegedi kormányellenes tüntetéseken szimpatizánsi vagy megfigyelői minőségében vett-e részt a jegyző és tudott-e arról, hogy a tüntetőkről az adatvédelmi biztos állásfoglalása ellenére videófelvételek készülnek? Kíváncsiak arra is, mi lett ezeknek a felvételeknek a sorsa? Arra is választ várnak, igazak-e azok a városházi hírek, melyek szerint a leépítések során olyanokat bocsátottak el a Hivatalból, akikről gyanították vagy feltételezték, hogy nem a politikai baloldallal szimpatizálnak?
Botka polgármesterhez interpellációt is címeztek, amelyben megkérdik: egy magát demokratikusnak valló párt megyei elnökeként 16 évvel a rendszerváltás után elfogadhatónak tartja-e, hogy valakit politikai meggyőződése miatt távolítsanak el munkahelyéről, különösképpen, ha egy önkormányzati hivatalról van szó?
Ismeretes: az MSZP-SZDSZ-es többség - ellenzéki tiltakozás dacára - novemberben 10 százalékos létszámleépítésről döntött az önkormányzati dolgozók esetében, de a létszámleépítés szempontjait nem tárták nyilvánosság elé.
A képviselők bírálták azt is, hogy hónapokkal a szegedi csatorna-beruházás szeptember 19-re ígért véghatáridejének lejárta után Szeged több pontján a mai napig sem képesek befejezni a csatornázást. Hirtelen október 20-i majd november 15-i határidőkkel álltak elő a kivitelezők, sőt ahonnan már levonultak a munkások, ott sincs helyreállítva számtalan járda, kocsibeálló, parkoló vagy buszmegálló és kísérlet sem történt a növényzetben okozott károk pótlására. A károsultak érdekében a Fidesz és a KDNP 2007. januártól - meghirdetett időpontokban - jogsegélyszolgálatot állít fel szegeden a Fidesz Victor Hugo u. 5. szám alatti székházában.
fidesz.hu